29 stycznia 2021 roku

Jesteśmy świadkami sytuacji, w której nasze otoczenie i styl życia stały się dla nas szkodliwe. Deficyty aktywności fizycznej, nieprawidłowe odżywianie, stres i presja towarzyszące nam w codziennym życiu, zanieczyszczenie środowiska oraz hałas to tylko niektóre z czynników sprzyjających powstawaniu chorób społecznych i cywilizacyjnych. Rozrastające się, coraz gęściej zaludnione miasta stanowią miejsca zagrożeń społecznych i sprzyjają rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych i pasożytniczych. Szereg czynników chemicznych i fizycznych, a dodatkowo obciążenia genetyczne dziedziczone w kolejnych pokoleniach zwiększają skłonność do częstszej zapadalności na choroby nowotworowe. Pożądany przez wszystkich wzrost długości życia dzięki osiągnięciom medycyny i technologii odkrył przed nami nowe wyzwania zdrowotne. To tylko nieliczne, najczęściej dostrzegane przyczyny problemów zdrowotnych.
Podczas Konferencji zostaną poruszone zagadnienia z zakresu aktualnych zagrożeń zdrowotnych, wynikających z rozwoju współczesnych chorób cywilizacyjnych, a także czynników ryzyka, zasad profilaktyki oraz skłonności społeczeństwa.

Zapraszamy Państwa do udziału w Konferencji Naukowej, podczas której będzie możliwa kompleksowa dyskusja nad obecnymi problemami zdrowia dostrzeganymi przez specjalistów. Spotkanie pozwoli na wspólną wymianę doświadczeń, wiedzy i refleksji, a także dyskusję nad zbliżającymi się problemami w obszarze zdrowia.
Konferencja odbędzie się 29 stycznia 2021 roku, z uwagi na obecną sytuację spotkanie przybierze formę online. Dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić wszystkim uczestnikom, członkom Komitetu Naukowego i Gościom Honorowym możliwość owocnej dyskusji, a także wzajemnej integracji.
Liczymy na Państwa aktywny udział w wydarzeniu, a także wspólną wymianę doświadczeń i refleksji.

Z poważaniem,
Komitet Organizacyjny

Rejestracja uczestnictwa w Konferencji  trwa do 21 stycznia 2021 roku. Zgłoszenia udziału należy kierować poprzez formularz -> LINK

Zgłoszenia wystąpień trwają do 22 stycznia 2021 roku. Prosimy o przesyłanie tytułów oraz streszczeń poprzez formularz -> LINK

Platforma, na której odbędzie się Konferencja to MyOwnConference, która pozwoli na:
• uczestnictwo w Konferencji poprzez urządzenia mobilne takie jak: laptop, telefon, tablet, komputer stacjonarny (uczestnikom czynnym rekomendujemy aby podczas przedstawiania prezentacji korzystali z komputera stacjonarnego lub laptopa),
• umożliwia wystąpienie dwóch Prelegentów jednocześnie;
• zadanie pytania bezpośrednio do Prelegenta w formie wiadomości prywatnej,
• obecność i wsparcie ciągłe Organizatorów Konferencji w trakcie wystąpienia danego Prelegenta,

• wbudowany lub zewnętrzny mikrofon, opcjonalnie kamera internetowa,

Rekomendacje:
• korzystanie z przeglądarek Google Chrome i Firefox,
• minimalna prędkość łącza internetowego od 1 MB/sek.

W celu sprawnego przebiegu Konferencji, dzień przed wydarzeniem zorganizujemy indywidualne testy dla każdego z uczestników. Ze swojej strony zapewniamy pomoc techniczną w konfiguracji, jak również wsparcie ze strony przedstawicieli platformy.

• do 21 stycznia 2021 roku – zgłoszenia uczestnictwa, poprzez wypełnienie formularza internetowego,
• do 22 stycznia 2021 roku – zgłoszenia streszczeń wystąpień, poprzez wypełnienie formularza internetowego,
• 27 stycznia 2021 roku – nadsyłanie prezentacji multimedialnych,
• 29 stycznia 2021 roku – II Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Problemy zdrowia człowieka – przyczyny, stan obecny, sposoby na przyszłość”,
• od 1 lutego 2021 roku – wysyłka papierowych materiałów – certyfikatów uczestnictwa, zaświadczeń o przedstawieniu pracy oraz książek abstraktów,
• do 7 lutego 2021 roku – nadsyłanie rozdziałów do monografii naukowej oraz oświadczeń autorów. Ważne: Odpowiadamy na wszystkie otrzymane od Państwa wiadomości. Brak odpowiedzi jest równoznaczny z jej nieotrzymaniem. Jeśli w przeciągu 2 tygodni od przesłania pracy (również po naniesieniu poprawek) nie otrzymają Państwo od nas mailowego potwierdzenia otrzymania plików, bardzo prosimy o kontakt z nami w tej sprawie,
• do 15 września 2021 r. – wydanie monografii naukowej w formie elektronicznej. Planowany termin obejmuje prace sformatowane zgodnie z wytycznymi, nadesłanymi terminowo wraz z oryginałem oświadczenia autora/-ów (w wersji papierowej). O terminie dostępności wersji papierowych książek będziemy informowali mailowo.

• abstrakty wystąpień ustnych należy zgłaszać za pośrednictwem formularza elektronicznego do dnia 22 stycznia 2021 r.,

• w trakcie prezentacji Uczestnik będzie miał możliwość wyświetlania prezentacji jak i np. rysowania po slajdach. Prosimy o przygotowanie • w trakcie prezentacji Uczestnik będzie miał możliwość wyświetlania prezentacji jak i np. rysowania po slajdach. Prosimy o przygotowanie prezentacji w formatach: PDF, PPT, PPTX, PPTSX, PPSX, ODP, PNG, JPG. Maksymalny rozmiar pliku – 100 MB. Jeżeli prezentacja ma zawierać film, bądź materiał audio, konieczne jest przesłanie pliku jako osobny załącznik. Formaty MP3, MP4 lub wideo z YouTube/Vimeo. Rekomendujemy przesłanie prezentacji w formacie PDF. Prosimy o nazwanie pliku/plików według schematu: nazwisko osoby prezentującej_2-3 słowa tytułu wystąpienia (np. Maciąg_Badania_ankietowe),

W ramach udziału w Konferencji, każdy uczestnik ma możliwość zgłoszenia rozdziału do monografii naukowej. Szczegółowe informacje są dostępne tutaj -> LINK

Opłata Konferencyjna wynosi 199 zł brutto* (w tym 23% VAT) – osoby planujące skorzystać ze zwolnienia z podatku VAT w sytuacji finansowania uczestnictwa ze środków publicznych proszone są przesłanie informacji przed uiszczeniem opłaty.

– uczestnictwa bierne/czynne – 2PZC udział Imię i nazwisko
– uczestnictwa bierne/czynne oraz rozdziału – 2PZC udział+rozdział Imię i nazwisko

📧 zdrowie@fundacja-tygiel.pl
👍🏻 https://www.facebook.com/Fundacja.TYGIEL