V Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Choroby Cywilizacyjne epidemią XXI w.” (online)

8 lipca 2022 roku

Choroby cywilizacyjne, nazywane potocznie epidemią XXI wieku, odpowiadają według statystyk za 80% wszystkich zgonów na świecie. Do grona osób cierpiących na choroby krążenia, nowotworowe czy cukrzycę, należą nie tylko osoby starsze, a coraz częściej osoby w młodym wieku, w tym także dzieci. Skala tego zjawiska nasila się w krajach bardziej rozwiniętych.

Zapraszamy Państwa do udziału w V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej “Choroby cywilizacyjne epidemią XXI wieku”, podczas której pochylimy się nad zagadnieniami związanymi z przyczynami i skutkami chorób cywilizacyjnych. Ostatnie dziesięciolecia, oprócz ogromnego postępu nauki i techniki, przyniosły też szereg  zagrożeń spowodowanych zmianą stylu życia społeczeństw. Zmniejszenie aktywności fizycznej, niezdrowe odżywianie, zanieczyszczenie środowiska, narastający stres to tylko niektóre czynniki, którym przypisuje się podstawy omawianych schorzeń. Wszechobecność ich występowania skłania nas do refleksji nad ich rolą, znaczeniem i przeciwdziałaniem w rozwijaniu się chorób cywilizacyjnych. Podczas Konferencji będziemy dyskutować nad przyczynami, a także nad możliwymi skutkami i rozwiązaniami zaistniałej sytuacji.

Jaki jest nasz wpływ na rozwój chorób cywilizacyjnych i w jaki sposób możemy się przed nimi uchronić? Jak dbać o zdrowie psychiczne? Dlaczego, pomimo rozwoju medycyny, nadal musimy mierzyć się z przewlekłymi skutkami chorób cywilizacyjnych? W jaki sposób diagnozować, aby dokładnie określić chorobę i zastosować skuteczne leczenie? I w końcu jakie działania profilaktyczne zastosować, aby ustrzec się przed chorobami cywilizacyjnymi? Podczas konferencji postaramy się przedyskutować te i inne nurtujące uczestników pytania oraz zastanowić się nad dalszą perspektywą zjawiska.

Wydarzenie ma na celu wymianę aktualnej wiedzy, dyskusję nad poruszaną problematyką, a także integrację środowiska naukowego. Zaproszenie do udziału w Wydarzeniu kierujemy do osób reprezentujących różne dziedziny nauki, takie jak: medycyna i nauki o zdrowiu, psychologia, pedagogika, ekonomia, prawo oraz ekologia, a także zajmujące się tematyką zdrowia i chorób.

Rejestracja uczestnictwa w I turze trwa do 7 czerwca 2022 roku. Zgłoszenia udziału należy kierować poprzez formularz -> LINK

Zgłoszenia wystąpień trwają do 1 lipca 2022 roku. Prosimy o przesyłanie tytułów oraz streszczeń poprzez formularz -> LINK

• do 30 czerwca 2022 roku – zgłoszenia uczestnictwa, poprzez wypełnienie formularza internetowego,
• do 1 lipca 2022 roku – zgłoszenia streszczeń wystąpień, poprzez wypełnienie formularza internetowego,
• do 3 lipca 2022 roku – nadsyłanie prezentacji multimedialnych,
• 8 lipca 2022 roku – V Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Choroby Cywilizacyjne epidemią XXI w.”,
• od 12 lipca 2022 roku – wysyłka papierowych materiałów – certyfikatów uczestnictwa, zaświadczeń o przedstawieniu pracy oraz książek abstraktów,
• do 18 lipca 2022 roku – nadsyłanie rozdziałów do monografii naukowej oraz oświadczeń autorów. Ważne: Odpowiadamy na wszystkie otrzymane od Państwa wiadomości. Brak odpowiedzi jest równoznaczny z jej nieotrzymaniem. Jeśli w przeciągu 2 tygodni od przesłania pracy (również po naniesieniu poprawek) nie otrzymają Państwo od nas mailowego potwierdzenia otrzymania plików, bardzo prosimy o kontakt z nami w tej sprawie,
• do 20 grudnia 2022 roku – wydanie monografii naukowej w formie elektronicznej. Planowany termin obejmuje prace sformatowane zgodnie z wytycznymi, nadesłanymi terminowo wraz z oryginałem oświadczenia autora/-ów (w wersji papierowej). O terminie dostępności wersji papierowych książek będziemy informowali mailowo.

• abstrakty wystąpień ustnych należy zgłaszać za pośrednictwem formularza elektronicznego do 1 lipca 2022 r.,

W ramach udziału w Konferencji, każdy uczestnik ma możliwość zgłoszenia rozdziału do monografii naukowej, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Naukowego TYGIEL. Szczegółowe informacje są dostępne tutaj -> LINK

Opłata Konferencyjna dla wszystkich uczestników wynosi 279 zł brutto* w I turze rejestracji oraz 299 zł brutto* w II turze rejestracji (w tym 23% VAT) – osoby planujące skorzystać ze zwolnienia z podatku VAT w sytuacji finansowania uczestnictwa ze środków publicznych proszone są przesłanie informacji przed uiszczeniem opłaty.

I tura rejestracji trwa do 07.06.2022 r.

II tura rejestracji trwa od 08.06.2022 r. do 30.06.2022 r.

Opłata za publikację rozdziału wynosi 249 zł brutto** (w tym VAT)

– uczestnictwa bierne/czynne – Cywilizacyjne 5 udział Imię i nazwisko
– uczestnictwa bierne/czynne oraz rozdziału – Cywilizacyjne 5 udział+rozdział Imię i nazwisko

**opłata dotyczy jednego rozdziału w monografii, za każdy kolejny rozdział obowiązuje dodatkowa opłata w wysokości 249 zł.

📧 choroby.cywilizacyjne@fundacja-tygiel.pl