Szkolenie pt.: „Mobbing w środowisku akademickim – jak rozpoznać i przeciwdziałać”

13 lipca 2023 roku

Celem zajęć jest przekazanie słuchaczom wiedzy na temat charakterystyki zachowań mobbingowych, oraz skutków mobbingu i dyskryminacji w zakresie funkcjonowania osoby poddanej mobbingowi, grupy i organizacji, w której do mobbingu doszło.

Podczas zajęć zostaną przekazane wskazówki dotyczące przeciwdziałania mobbingowi, możliwe do wprowadzenia na poziomie indywidualnym i organizacyjnym.

Korzyści z uczestnictwa:
– umiejętność rozpoznawania mobbingu,
– znajomość procedury reagowania na mobbing,
– znajomość zasad i sposobów przeciwdziałania mobbingowi.

Program szkolenia:
1. Wprowadzenie w tematykę: charakterystyka zachowań mobbingowych.
2. Konsekwencje mobbingu dla zdrowia i funkcjonowania pracowników, oraz funkcjonowania organizacji.
3. Metody diagnozy mobbingu, kryteria rozpoznawania, diagnoza różnicowa (w odniesieniu np. do wymagań menadżerskich, molestowania, dyskryminacji)
4. Cechy indywidualne i organizacyjne związane z mobbingiem (tło/przyczyny mobbingu).
5. Przeciwdziałanie mobbingowi (w tym zasady dobrej praktyki wprowadzania Wewnętrznej Polityki Antymobbingowej).

Szkolenie zostanie poprowadzone w formie interaktywnego wykładu.

Prowadzącadr Agnieszka Mościcka-Teske – Kierowniczka Zakładu Psychologii Klinicznej i Zdrowia w Wydziale Psychologii i Prawa w Poznaniu, Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS. Absolwentka Szkoły Trenerów i Psychoterapeutów Instytutu Terapii Gestalt w Krakowie. Konsultantka, interwentka, biegła sądowa, terapeutka oraz trenerka w tematyce komunikacji i asertywności oraz radzenia sobie ze stresem, agresją w miejscu pracy, mobbingiem i molestowaniem seksualnym. Ekspertka powoływana do Komisji Antymobbingowych. Twórczyni i realizatorka szkoleń realizowanych we współpracy z przedsiębiorstwami prywatnymi oraz instytucjami samorządowymi, Instytutem Medycyny Pracy z Łodzi, Centralnym Instytutem Ochrony Pracy z Warszawy, Państwową Inspekcją Pracy. Autorka szeregu publikacji na temat agresji, mobbingu i stresu w miejscu pracy. Ekspertka powoływana do uczestnictwa w Komisjach Antymobbingowych.
Współautorka informatora przygotowanego dla Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP na temat mobbingu „Mobbing w środowisku pracy. Charakterystyka zjawiska, jego konsekwencje, aspekty prawne i sposoby przeciwdziałania”.

Szkolenie odbędzie się 13 lipca 2023 roku w godzinach 10:00-14:00.

Uczestnicy szkolenia po jego zakończeniu otrzymają certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu.

Późna tura rejestracji uczestnictwa trwa do 29 czerwca 2023 roku. Zgłoszenia udziału należy kierować poprzez formularz -> LINK

Platforma ClickMeeting pozwoli na:
• uczestnictwo w szkoleniu poprzez urządzenia mobilne takie jak: laptop, smartfon, tablet, komputer stacjonarny,
• uczestnictwo w szkoleniu bez posiadania kamery internetowej, wymagany jest sprawny mikrofon,
• obecność i ciągłe wsparcie Organizatorów szkolenia.

Wymagania techniczne

• wymagane jest korzystanie z najaktualniejszych oficjalnych wersji Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Edge (Chromium), Yandex lub Opera.

• do 29 czerwca 2023 roku – zgłoszenia uczestnictwa, poprzez wypełnienie formularza internetowego,
• 13 lipca 2023 roku – termin szkolenia,
• od 17 lipca 2023 roku – wysyłka papierowych materiałów – certyfikatów uczestnictwa.

Opłata dla wszystkich uczestników szkolenia wynosi 450 zł brutto (w tym 23% VAT) we wczesnej turze rejestracji lub 550 zł brutto (w tym 23% VAT) w późnej turze rejestracji – osoby planujące skorzystać ze zwolnienia z podatku VAT w sytuacji finansowania uczestnictwa ze środków publicznych proszone są przesłanie informacji przed uiszczeniem opłaty.

do 15.06.2023 r.
od 16.06.2023 r. do 29.06.2023 r.

Tytuły przelewów: Mobbing 1+ imię i nazwisko Uczestnika

• nazwę Organizatora – Fundacji na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL,