IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Motyw wędrówki w literaturze i sztuce” (online)

8 października 2021 roku

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej “Motyw wędrówki w literaturze i sztuce”, która odbędzie się online 8 października 2021 roku.
Wędrówka jest nieodzowną częścią życia ludzkiego. Nieważne, czy to wędrówka cielesna czy duchowa – podróż uczy, kształtuje charakter człowieka, a także poszerza świadomość i rozwija wyobraźnię.

Motyw wędrówki (podróży) to jeden z najpopularniejszych toposów ukazywanych w całej kulturze popularnej, m. in. literaturze, muzyce i malarstwie. Archetyp wędrowca znaleźć można nie tylko w Biblii (m.in. wędrówka do Ziemi Obiecanej), mitologii, literaturze romantycznej (np. Sonety Krymskie A. Mickiewicza), ale również współczesnych tekstach literackich. Motyw wędrówki ukazują też liczne utwory muzyczne m.in. SDM “Wędrówką życie jest człowieka” oraz dzieła malarskie np. “Ucieczka do Egiptu” Rembrandta.

Celem Konferencji jest wymiana wiedzy, doświadczeń oraz stanu badań między uczestnikami reprezentującymi różne ośrodki akademickie i badawcze, a także popularyzacja motywu wędrówki jako tematu pracy naukowej.
Do udziału w wydarzeniu zapraszamy przedstawicieli kierunków humanistycznych i społecznych oraz osoby zainteresowane poruszaną podczas wydarzenia tematyką.

Liczymy na Państwa aktywny udział w wydarzeniu, a także wspólną wymianę doświadczeń i refleksji.

Gośćmi Honorowymi
Konferencji będą:

dr hab. Katarzyna Kość-Ryżko, Ośrodek Etnologii i Antropologii Współczesności, Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

dr Ewa Stawinoga, Katedra Literaturoznawstwa Słowiańskiego, Instytut Neofilologii, Wydział Humanistyczny, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

Rejestracja uczestnictwa w I turze trwa do 2 września 2021 roku. Zgłoszenia udziału należy kierować poprzez formularz -> LINK

Zgłoszenia wystąpień trwają do 30 września 2021 roku. Prosimy o przesyłanie tytułów oraz streszczeń poprzez formularz -> LINK

• do 29 września 2021 roku – zgłoszenia uczestnictwa, poprzez wypełnienie formularza internetowego,
• do 30 września 2021 roku – zgłoszenia streszczeń wystąpień, poprzez wypełnienie formularza internetowego,
• do 6 października 2021 roku – nadsyłanie prezentacji multimedialnych,
• 8 października 2021 roku – IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Motyw wędrówki w literaturze i sztuce”
• od 11 października 2021 roku – wysyłka papierowych materiałów – certyfikatów uczestnictwa, zaświadczeń o przedstawieniu pracy oraz książek abstraktów,
• do 18 października 2021 roku – nadsyłanie rozdziałów do monografii naukowej oraz oświadczeń autorów. Ważne: Odpowiadamy na wszystkie otrzymane od Państwa wiadomości. Brak odpowiedzi jest równoznaczny z jej nieotrzymaniem. Jeśli w przeciągu 2 tygodni od przesłania pracy (również po naniesieniu poprawek) nie otrzymają Państwo od nas mailowego potwierdzenia otrzymania plików, bardzo prosimy o kontakt z nami w tej sprawie,
• do 30 czerwca 2022 roku – wydanie monografii naukowej w formie elektronicznej. Planowany termin obejmuje prace sformatowane zgodnie z wytycznymi, nadesłanymi terminowo wraz z oryginałem oświadczenia autora/-ów (w wersji papierowej). O terminie dostępności wersji papierowych książek będziemy informowali mailowo.

• abstrakty wystąpień ustnych należy zgłaszać za pośrednictwem formularza elektronicznego do dnia 30 września 2021 roku,

W ramach udziału w Konferencji, każdy uczestnik ma możliwość zgłoszenia rozdziału do monografii naukowej. Szczegółowe informacje są dostępne tutaj -> LINK

Opłata Konferencyjna dla wszystkich uczestników wynosi 199 zł brutto* w I turze rejestracji oraz 229 zł brutto* w II turze rejestracji (w tym 23% VAT) – osoby planujące skorzystać ze zwolnienia z podatku VAT w sytuacji finansowania uczestnictwa ze środków publicznych proszone są przesłanie informacji przed uiszczeniem opłaty.

I tura rejestracji trwa do 02.09.2021 r.

II tura rejestracji trwa od 03.09.2021 r. do 29.09.2021 r.

– uczestnictwa bierne/czynne – MotywW4 udział Imię i nazwisko
– uczestnictwa bierne/czynne oraz rozdziału – MotywW4 udział+rozdział Imię i nazwisko

📧 motyw.wedrowki@fundacja-tygiel.pl
☎️ +48 733 933 083