Szkolenie pt.: „Wystąpienie konferencyjne w języku angielskim – jak się przygotować, przeprowadzić prezentację oraz poradzić sobie z trudnymi pytaniami”

5 spotkań w dniach: 4, 5, 6 i 11, 12 lipca 2023 roku

Do kogo skierowane jest szkolenie?

Szkolenie pt. „Wystąpienie konferencyjne w języku angielskim – jak się przygotować, przeprowadzić prezentację oraz poradzić sobie z trudnymi pytaniami” to kompleksowe, specjalistyczne szkolenie skierowane do naukowców z różnych dziedzin. Jest to program przeznaczony dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności prezentacyjne, zwłaszcza w kontekście międzynarodowych konferencji naukowych.

Program szkolenia koncentruje się na istotnych elementach tworzenia i prowadzenia prezentacji w języku angielskim. Uczestnicy zdobędą umiejętności niezbędne do efektywnej komunikacji swoich badań i idei, uwzględniając strukturę, język i techniki przekazu. W trakcie szkolenia udostępnione zostaną przydatne wyrażenia i zwroty, które uczynią prezentację konferencyjną ciekawą, zrozumiałą i atrakcyjną dla słuchaczy.

Dodatkowo, szkolenie zawiera moduł poświęcony technikom radzenia sobie z trudnymi i nieoczekiwanymi pytaniami. To niezmiernie ważne, szczególnie w kontekście naukowych dyskusji, gdzie pytania mogą być szczegółowe i wymagające. Uczestnicy będą praktykować strategie udzielania odpowiedzi na pytania zachowując spokój i pewność siebie.

Pomocny będzie również moduł tzw. small talk oraz zróżnicowanie na język formalny i nieformalny.

Wymagania wstępne: poziom B2

Szkolenie odbędzie się w formie 5 spotkań w dniach 4, 5, 6 i 11, 12 lipca 2023 roku (10 godzin dydaktycznych) w godzinach 17:00-19:15.

Liczba miejsc: 14 uczestników

Prowadząca: Sylwia Wiśniewska-Leśków, absolwentka filologii angielskiej na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nauczyciel akademicki języka angielskiego z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka specjalistycznego w dziedzinie medycyny, nauk medycznych oraz języka akademickiego. Interesuje się aspektami społecznymi i międzykulturowymi używania języka oraz komunikacją, zwłaszcza językiem inkluzywnym. Jej zainteresowania zawodowe skupione są również wokół nauczania języka angielskiego specjalistycznego (English for Specific Purposes), zwłaszcza sposobów nauczania języka poprzez funkcje językowe. Myślą przewodnią zajęć jest „a gdybyś to Ty był odbiorcą …”, co znacznie ułatwia formułowanie wypowiedzi ustnej jak i pisemnej. Pracuje ze studentami Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Szkoły Doktorskiej oraz Studiów Podyplomowych. Interesuje się również językiem edukacji medycznej i poprawnością tłumaczeń w kontekście kulturowym. Jest współautorką kilku podręczników do nauki języka angielskiego w medycynie. Jej hobby to dobre książki i „stare kino”, poznawanie nowych ludzi pochodzących z różnych kultur, sztuka okresu Secesji oraz języki obce. W wolnym czasie lubi układać rebusy i gry słowne.

Uczestnicy szkolenia po jego zakończeniu otrzymają certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu.

Przedłużona tura rejestracji uczestnictwa trwa do 28 czerwca 2023 roku. Zgłoszenia udziału należy kierować poprzez formularz -> LINK

Platforma ClickMeeting pozwoli na:
• uczestnictwo w szkoleniu poprzez urządzenia mobilne takie jak: laptop, smartfon, tablet, komputer stacjonarny,
• uczestnictwo w szkoleniu bez posiadania kamery internetowej, wymagany jest sprawny mikrofon,
• obecność i ciągłe wsparcie Organizatorów szkolenia.

Wymagania techniczne

• wymagane jest korzystanie z najaktualniejszych oficjalnych wersji Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Edge (Chromium), Yandex lub Opera.

• do 28 czerwca 2023 roku – zgłoszenia uczestnictwa, poprzez wypełnienie formularza internetowego,
• 4, 5, 6 i 11, 12 lipca 2023 roku – terminy spotkań,
• od 14 lipca 2023 roku – wysyłka papierowych materiałów – certyfikatów uczestnictwa.

Opłata dla wszystkich uczestników szkolenia wynosi 850 zł brutto (w tym 23% VAT) we wczesnej turze rejestracji lub 950 zł brutto (w tym 23% VAT) w późnej turze rejestracji – osoby planujące skorzystać ze zwolnienia z podatku VAT w sytuacji finansowania uczestnictwa ze środków publicznych proszone są przesłanie informacji przed uiszczeniem opłaty.

do 14.06.2023 r.
od 15.06.2023 r. do 28.06.2023 r.

Tytuły przelewów: WK 1+ imię i nazwisko Uczestnika

• nazwę Organizatora – Fundacji na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL,