IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa Choroby rzadkie w XXI wieku
Szanowni Państwo,
w związku z licznymi prośbami, jak i obecną sytuacją sanitarno-epidemiologiczną informujemy, że udział w Konferencji będzie możliwy zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej. Szczegóły w menu informacje w poszczególnych zakładkach.
Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Choroby rzadkie w XXI wieku. Wierzymy, że jedynie kompleksowe podejście do problemu pozwoli na wypracowanie procedur działania, które przyczynią się do poprawy komfortu życia osób dotkniętych omawianymi schorzeniami.
Zgodnie z definicją zalecaną przez Unię Europejską, choroby rzadkie w Polsce to schorzenia występujące nie częściej niż u 5 osób na 10000. Fakt występowania tego typu schorzeń jedynie u kilku procent społeczeństwa nie umniejsza jednak wagi problemu oraz konieczności podjęcia skoordynowanych działań w kwestii osób z chorobami rzadkimi.
Celem Konferencji jest wymiana wiedzy oraz przedstawienie najnowszych osiągnięć naukowych w dziedzinie m.in. diagnostyki, terapii oraz opieki nad chorymi dotkniętymi chorobami rzadkimi, co pozwoli również na przedstawienie skali problemu. Jesteśmy przekonani, że jedynie interdyscyplinarne działania umożliwią poprawę jakości życia chorych. W związku z tym serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji specjalistów nauk medycznych, lekarzy, fizjoterapeutów, farmaceutów, genetyków, biologów molekularnych, diagnostów laboratoryjnych, inżynierów biomedycznych, enzymologów, ale także technologów, prawników, psychologów, pedagogów oraz specjalistów z dziedziny zdrowia publicznego.
Obserwowany obecnie intensywny rozwój technologiczny, gospodarczy oraz społeczny pozwala sądzić że jakość życia osób dotkniętych chorobami rzadkimi jest coraz wyższa. Dzięki udziałowi w wydarzeniu będziemy mogli na bieżąco śledzić ten proces i weryfikować osiągnięte cele. Wierzymy, że rozpoczęta dyskusja oraz nawiązane podczas Konferencji kontakty pozwolą na stworzenie interdyscyplinarnych zespołów badawczych, dzięki którym zostaną podjęte realne działania w tej dziedzinie.
Podczas konferencji uczestnicy będą mieli możliwość przedstawienia swoich prac w formie:
– wystąpienia ustnego,
– posteru naukowego,
– rozdziału w monografii naukowej.
Wystąpienia uczestników podzielone zostaną według następujących sekcji tematycznych:
– epidemiologia i diagnostyka
– terapia (farmakologiczna, rehabilitacyjna, alternatywna i inne)
– opieka długofalowa nad chorymi i ich portret psychologiczny
– aspekty prawne, bioetyczne i rola zdrowia publicznego
Serdecznie zapraszamy.
Rejestracja uczestnictwa w Konferencji trwa do 4 lutego 2021 r.
I tura rejestracji trwa do 3 grudnia 2020 roku.
Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem.
Z poważaniem,
Komitet Organizacyjny