Szkolenie pt.: „Overcoming brain organoid variability: choosing the right organoid protocol” (online)

Szanowni Państwo,

Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniu „Overcoming brain organoid variability: choosing the right organoid protocol” (prowadząca: Sandra Acosta, PhD, Assistant Professor), które odbędzie się 25 lutego 2025 roku w formie online (język szkolenia: angielski).

Przez ostatnie 10 lat opisano wiele protokołów organoidów mózgowych i sferoidów. Chociaż wszystkie zachowują wewnętrzne właściwości rozwoju ludzkiego mózgu, pojawiają się różnice w odtwarzaniu wielu typów komórek i tempie dojrzewania całego organoidu. Często organizmy wykazują regionalną heterochroniczność, wymagającą dostosowania lub wyboru najbardziej odpowiednich warunków dla każdego etapu eksperymentu. W tym kursie omówimy protokoły, uwzględniając ich wady i zalety w kontekście rozwoju ludzkiego mózgu oraz odtwarzania stanów zdrowia i choroby. Będziemy bazować na licznych wynikach i analizach prac z wykorzystaniem organoidów, szczególnie zwracając uwagę na ich mocne i słabe strony.

Kurs będzie skierowany do badaczy z istotnym doświadczeniem w neuronaukach i modelach pochodnych iPSC/ESC, którzy chcą włączyć modele organoidów mózgowych do swojego programu badawczego.

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem.