Bezpłatny webinar pt.: „AI jako partner w procesie nauczania – narzędzia generatywnej AI w praktyce akademickiej” (online)

Wchodzimy nowy etap realizacji dydaktyki akademickiej, w którym generatywna sztuczna inteligencja (GenAI) staje się partnerem wspierającym proces nauczania, a nie jego zastępcą. Podczas spotkania przedstawione zostaną sprawdzone strategie integracji narzędzi AI w praktyce dydaktycznej – od automatyzacji przygotowywania materiałów i planowania zajęć, po personalizację treści i zwiększanie zaangażowania studentów.

Uczestnicy poznają przykłady wykorzystania GenAI w tworzeniu scenariuszy zajęć, generowaniu pytań testowych, projektowaniu interaktywnych form nauczania oraz analizie postępów studentów. Omówione zostaną także kwestie etyczne, transparentność modeli oraz znaczenie krytycznego myślenia w pracy z treściami generowanymi przez AI.

Webinar odbędzie się 3 grudnia 2025 roku (prowadząca: dr Joanna Mercik) w godzinach 19:00-20:00.

Więcej informacji pod linkiem.