
Bezpłatne seminarium naukowo-szkoleniowe “Aplikacyjne wykorzystanie metod – GC-MS i spektrometrii mas”
29 kwietnia 2025 roku
10:00-11:30

Seminarium naukowo-szkoleniowe „Aplikacyjne wykorzystanie metod – GC-MS i spektrometrii mas” to wydarzenie poświęcone praktycznym aspektom analizy chromatograficznej i spektrometrii. Podczas seminarium zostaną omówione problemy związane z analizą GC-MS oraz zastosowania spektrometrii mas w badaniach biomolekuł. Wykłady poprowadzą uznani naukowcy: dr hab. Jacek Łyczko oraz dr Urszula Jankowska.
Tematy wystąpień:
- Problemy w analizie GC-MS – jak je zidentyfikować i sobie z nimi poradzić → dr hab. Jacek Łyczko, prof. UPWr
- Zastosowanie spektrometrii mas w badaniach białek i peptydów → dr Urszula Jankowska
Dodatkowe informacje
Kiedy: 29 kwietnia 2025 roku w godzinach 10:00-11:30
Format: Online
Koszt: Bezpłatne
Wymagana wcześniejsza rejestracja.
Certyfikaty dla wszystkich osób uczestniczących w wystąpieniach zostaną wysłane elektronicznie.
O prowadzących:
dr hab. inż. Jacek Łyczko, prof. UPWr, ukończył studia na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w 2017 roku. W tymże roku rozpoczął w Katedrze Chemii, Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności macierzystej Uczelni studia doktoranckie. Stopień doktora w dyscyplinie technologii żywności i żywienia uzyskał w 2021 roku, zaś habilitację w 2024 roku. Obecnie, dr hab. inż. Jacek Łyczko jest pracownikiem badawczo-dydaktycznym w Katedrze Chemii Żywności i Biokatalizy UPWr.Jego zainteresowania naukowe związane są z zagadnieniami analityki chemicznej, w szczególności chromatografii, głównie w odniesieniu do żywności i jej jakości. W swojej pracy zajmuje się przede wszystkim analizą olejków eterycznych i profili aromatycznych ziół, przypraw oraz roślin farmakopealnych, a także oceną wpływu procesu suszenia na jakość roślin. W ramach tych zagadnień odbył kursy dotyczące analizy chromatograficznej w Polsce, Niemczech i Japonii. Pełnił funkcję kierownika projektu Jakość zapachowa ziół jako efekt korelacji pomiędzy składem związków lotnych a materią roślinną – określona na przykładzie roślin z rodzaju Mentha, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki w ramach projektu PRELUDIUM-18. Obecnie jest kierownikiem projektu Nowej generacji środki regulujące apetyt – użyteczne w opiece długoterminowej oraz kontroli masy ciała finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach konkursu Lider XI.
dr Urszula Jankowska – doktor biochemii, adiunkt badawczy w Małopolskim Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2019 r. kierownik Pracowni Proteomiki i Spektrometrii Mas MCB UJ, gdzie wykonuje analizy proteomiczne dla grup badawczych z polskich ośrodków naukowych oraz firm z branży life science. Ekspert w dziedzinie badania białek i peptydów z użyciem spektrometrii mas ze szczególnym uwzględnieniem analiz modyfikacji potranslacyjnych. Doświadczenie zdobyła między innymi podczas licznych specjalistycznych szkoleń w wiodących europejskich ośrodkach naukowych, w tym kursów organizowanych przez European Molecular Biology Organization (EMBO Practical Courses: Targeted proteomics – Experimental design and data analysis; Characterisation of post-translational modifications in cellular signalling). Jest współautorką licznych publikacji naukowych (https://orcid.org/0000-0002-7165-8964).
Formularz rejestracji:
Po wysłaniu formularza należy potwierdzić zapis klikając w link otrzymany w wiadomości e-mail (w przypadku nie otrzymania wiadomości prosimy o sprawdzenie folderów takich jak spam, oferty itp.). Jeżeli wiadomość nie dotarła w przeciągu 24h prosimy o kontakt pod adresem: szkolenia@fundacja-tygiel.pl
Regulamin
Regulamin Szkolenia dostępny jest tutaj -> LINK
Kontakt
szkolenia@fundacja-tygiel.pl