Bezpłatne seminarium naukowo-szkoleniowe “Aplikacyjne wykorzystanie metod – GC-MS i spektrometrii mas”

29 kwietnia 2025 roku

10:00-11:30

Seminarium naukowo-szkoleniowe „Aplikacyjne wykorzystanie metod – GC-MS i spektrometrii mas” to wydarzenie poświęcone praktycznym aspektom analizy chromatograficznej i spektrometrii. Podczas seminarium zostaną omówione problemy związane z analizą GC-MS oraz zastosowania spektrometrii mas w badaniach biomolekuł. Wykłady poprowadzą uznani naukowcy: dr hab. Jacek Łyczko oraz dr Urszula Jankowska.

Tematy wystąpień:

  1. Problemy w analizie GC-MS – jak je zidentyfikować i sobie z nimi poradzić → dr hab. Jacek Łyczko, prof. UPWr
  2. Zastosowanie spektrometrii mas w badaniach białek i peptydów → dr Urszula Jankowska

Dodatkowe informacje

Kiedy: 29 kwietnia 2025 roku w godzinach 10:00-11:30

Format: Online

Koszt: Bezpłatne

Wymagana wcześniejsza rejestracja.

Certyfikaty dla wszystkich osób uczestniczących w wystąpieniach zostaną wysłane elektronicznie.

O prowadzących:

dr hab. inż. Jacek Łyczko, prof. UPWr, ukończył studia na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w 2017 roku. W tymże roku rozpoczął w Katedrze Chemii, Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności macierzystej Uczelni studia doktoranckie. Stopień doktora w dyscyplinie technologii żywności i żywienia uzyskał w 2021 roku, zaś habilitację w 2024 roku. Obecnie, dr hab. inż. Jacek Łyczko jest pracownikiem badawczo-dydaktycznym w Katedrze Chemii Żywności i Biokatalizy UPWr.Jego zainteresowania naukowe związane są z zagadnieniami analityki chemicznej, w szczególności chromatografii, głównie w odniesieniu do żywności i jej jakości. W swojej pracy zajmuje się przede wszystkim analizą olejków eterycznych i profili aromatycznych ziół, przypraw oraz roślin farmakopealnych, a także oceną wpływu procesu suszenia na jakość roślin. W ramach tych zagadnień odbył kursy dotyczące analizy chromatograficznej w Polsce, Niemczech i Japonii. Pełnił funkcję kierownika projektu Jakość zapachowa ziół jako efekt korelacji pomiędzy składem związków lotnych a materią roślinną – określona na przykładzie roślin z rodzaju Mentha, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki w ramach projektu PRELUDIUM-18. Obecnie jest kierownikiem projektu Nowej generacji środki regulujące apetyt – użyteczne w opiece długoterminowej oraz kontroli masy ciała finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach konkursu Lider XI.

dr Urszula Jankowska – doktor biochemii, adiunkt badawczy w Małopolskim Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2019 r. kierownik Pracowni Proteomiki i Spektrometrii Mas MCB UJ, gdzie wykonuje analizy proteomiczne dla grup badawczych z polskich ośrodków naukowych oraz firm z branży life science. Ekspert w dziedzinie badania białek i peptydów z użyciem spektrometrii mas ze szczególnym uwzględnieniem analiz modyfikacji potranslacyjnych. Doświadczenie zdobyła między innymi podczas licznych specjalistycznych szkoleń w wiodących europejskich ośrodkach naukowych, w tym kursów organizowanych przez European Molecular Biology Organization (EMBO Practical Courses: Targeted proteomics – Experimental design and data analysis; Characterisation of post-translational modifications in cellular signalling). Jest współautorką licznych publikacji naukowych (https://orcid.org/0000-0002-7165-8964).

Formularz rejestracji:

Po wysłaniu formularza należy potwierdzić zapis klikając w link otrzymany w wiadomości e-mail (w przypadku nie otrzymania wiadomości prosimy o sprawdzenie folderów takich jak spam, oferty itp.). Jeżeli wiadomość nie dotarła w przeciągu 24h prosimy o kontakt pod adresem: szkolenia@fundacja-tygiel.pl

Podane informacje są nieprawidłowe. Proszę sprawdź format pola i spróbuj ponownie.
Odnotowaliśmy Twoje zgłoszenie, aby je ostatecznie potwierdzić sprawdź skrzynkę mailową i kliknij w link, który znajdziesz w wiadomości email.

We use Brevo as our marketing platform. By submitting this form you agree that the personal data you provided will be transferred to Brevo for processing in accordance with Brevo’s Privacy Policy.

Regulamin

Regulamin Szkolenia dostępny jest tutaj -> LINK

Kontakt

szkolenia@fundacja-tygiel.pl

Partnerzy Fundacji TYGIEL

Wspierają nas