
Bezpłatny webinar pt.: „Biosensory – możliwości i wyzwania”
14 maja 2025 roku
11:00-12:00

Zapraszamy do udziału w webinarze poświęconym najnowszym osiągnięciom w dziedzinie biosensoryki. Podczas spotkania omówione zostaną technologie biosensoryczne wykorzystujące kompozyty węglowe, struktury diamentowe oraz nanocząstki metali. Przedstawione zostaną również nowoczesne techniki wytwarzania, w tym metody addytywne i laserowe stosowane do syntezy matryc i struktur sensorycznych. Ważnym elementem spotkania będzie prezentacja różnorodnych metod pomiarowych – elektrochemii, fotoniki oraz rozwiązań kwantowych. Poruszony zostanie także temat aktualnego potencjału tych technologii oraz warunków niezbędnych do rozpoczęcia i prowadzenia badań w tej dziedzinie.
Webinar jest skierowany do naukowców, inżynierów, studentów oraz przedstawicieli przemysłu zainteresowanych rozwojem i zastosowaniem biosensorów w praktyce.
O prowadzących
Dr hab. inż. Jacek Ryl uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie technologia chemiczna w 2018 roku. Od 2021 roku zatrudniony w Instytucie Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG. Obecnie pełni funkcję kierownika Zakładu Elektrochemii i Fizykochemii Powierzchni na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Nanotechnologii Politechniki Gdańskiej. W pracy naukowej skupia się na zagadnieniach związanych z sensorami elektrochemicznymi, korozją i degradacją materiałów funkcjonalnych, opisem niestacjonarnych procesów elektrodowych i fizykochemii powierzchni. Obecnie prowadzi badania w obszarze wykorzystania nanomateriałów oraz technologii addytywnych w diagnostyce molekularnej. Kierował i koordynował projekty naukowe (NCN Sonata, Sonata Bis, Opus, Iuventus+, KBN). Jest wielokrotnym laureatem wielu Nagród Rektora za osiągnięcia naukowe i nagród dla młodych naukowców. Otrzymał stypendium MniSzW (2017) oraz nagrodę naukową Wydziału IV Nauk Technicznych PAN (2019). Jest autorem lub współautorem ponad 50 ekspertyz i analiz dla partnerów przemysłowych oraz licznych publikacji w renomowanych czasopismach naukowych. Pełni funkcję redaktora naczelnego w Green Biomaterials oraz członka rad redakcyjnych w Frontiers in Chemistry i Molecules. Jest autorem ponad 200 publikacji JCR (H index = 34, I-10 index 122).
Dr hab. inż. Robert Bogdanowicz obronił pracę doktorską z wyróżnieniem z zakresu spektroskopowego obrazowania wzbudzenia plazmy mikrofalowej na Politechnice Gdańskiej w roku 2009. Następnie odbywał dwuletni staż podoktorski w Universitat Greifswald. Jego obecne domeny badań to selektywna synteza diamentu oraz nanodiamentów jak i domieszkowanie nanokrystalicznego diamentu na potrzeby optoelektrochemiczych nanoczujników środowiskowych oraz biochemicznych. W latach 2011-2022 był kierownikiem programów LIDER NCBiR oraz Sonata NCN oraz otrzymał stypendium MNiSzW dla młodych naukowców. W 2015 roku był laureatem stypendium Senior Fulbright Scholar Program w California Institute of Technology (Caltech). Kieruje grupą badawczą zajmującą się syntezą hybrydowych, półprzewodnikowych materiałów węglowych oraz heterostruktur diamentowo-grafenowych do zastosowań w emisji polowej, superkondensatorach oraz biosensoryce (www.diamondized.eu). Był kierownikiem i koordynatorem projektów Sonata, Sonata Bis i Opus NCN, Techmatstrateg NCBiR, NCN Covid Szybka Ścieżka, OPUS LAP oraz Team-Net FNP. Całkowita ilość publikacji 194. (H index = 31, I-10 index 87).
Webinar odbędzie się 14 maja 2025 roku w godzinach 11:00-12:00 w formie online.
Formularz rejestracji:
Po wysłaniu formularza należy potwierdzić zapis klikając w link otrzymany w wiadomości e-mail (w przypadku nie otrzymania wiadomości prosimy o sprawdzenie folderów takich jak spam, oferty itp.). Jeżeli wiadomość nie dotarła w przeciągu 24h prosimy o kontakt pod adresem: szkolenia@fundacja-tygiel.pl
Regulamin
Regulamin webinaru dostępny jest tutaj -> LINK
Kontakt
szkolenia@fundacja-tygiel.pl