Bezpłatny webinar pt.: „Biosensory – możliwości i wyzwania”

14 maja 2025 roku

11:00-12:00

Zapraszamy do udziału w webinarze poświęconym najnowszym osiągnięciom w dziedzinie biosensoryki. Podczas spotkania omówione zostaną technologie biosensoryczne wykorzystujące kompozyty węglowe, struktury diamentowe oraz nanocząstki metali. Przedstawione zostaną również nowoczesne techniki wytwarzania, w tym metody addytywne i laserowe stosowane do syntezy matryc i struktur sensorycznych. Ważnym elementem spotkania będzie prezentacja różnorodnych metod pomiarowych – elektrochemii, fotoniki oraz rozwiązań kwantowych. Poruszony zostanie także temat aktualnego potencjału tych technologii oraz warunków niezbędnych do rozpoczęcia i prowadzenia badań w tej dziedzinie.

Webinar jest skierowany do naukowców, inżynierów, studentów oraz przedstawicieli przemysłu zainteresowanych rozwojem i zastosowaniem biosensorów w praktyce.

O prowadzących

Dr hab. inż. Jacek Ryl uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie technologia chemiczna w 2018 roku. Od 2021 roku zatrudniony w Instytucie Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG. Obecnie pełni funkcję kierownika Zakładu Elektrochemii i Fizykochemii Powierzchni na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Nanotechnologii Politechniki Gdańskiej. W pracy naukowej skupia się na zagadnieniach związanych z sensorami elektrochemicznymi, korozją i degradacją materiałów funkcjonalnych, opisem niestacjonarnych procesów elektrodowych i fizykochemii powierzchni. Obecnie prowadzi badania w obszarze wykorzystania nanomateriałów oraz technologii addytywnych w diagnostyce molekularnej. Kierował i koordynował projekty naukowe (NCN Sonata, Sonata Bis, Opus, Iuventus+, KBN). Jest wielokrotnym laureatem wielu Nagród Rektora za osiągnięcia naukowe i nagród dla młodych naukowców. Otrzymał stypendium MniSzW (2017) oraz nagrodę naukową Wydziału IV Nauk Technicznych PAN (2019). Jest autorem lub współautorem ponad 50 ekspertyz i analiz dla partnerów przemysłowych oraz licznych publikacji w renomowanych czasopismach naukowych. Pełni funkcję redaktora naczelnego w Green Biomaterials oraz członka rad redakcyjnych w Frontiers in Chemistry i Molecules. Jest autorem ponad 200 publikacji JCR (H index = 34, I-10 index 122).

Dr hab. inż. Robert Bogdanowicz obronił pracę doktorską z wyróżnieniem z zakresu spektroskopowego obrazowania wzbudzenia plazmy mikrofalowej na Politechnice Gdańskiej w roku 2009. Następnie odbywał dwuletni staż podoktorski w Universitat Greifswald. Jego obecne domeny badań to selektywna synteza diamentu oraz nanodiamentów jak i domieszkowanie nanokrystalicznego diamentu na potrzeby optoelektrochemiczych nanoczujników środowiskowych oraz biochemicznych. W latach 2011-2022 był kierownikiem programów LIDER NCBiR oraz Sonata NCN oraz otrzymał stypendium MNiSzW dla młodych naukowców. W 2015 roku był laureatem stypendium Senior Fulbright Scholar Program w California Institute of Technology (Caltech). Kieruje grupą badawczą zajmującą się syntezą hybrydowych, półprzewodnikowych materiałów węglowych oraz heterostruktur diamentowo-grafenowych do zastosowań w emisji polowej, superkondensatorach oraz biosensoryce (www.diamondized.eu). Był kierownikiem i koordynatorem projektów Sonata, Sonata Bis i Opus NCN, Techmatstrateg NCBiR, NCN Covid Szybka Ścieżka, OPUS LAP oraz Team-Net FNP. Całkowita ilość publikacji 194. (H index = 31, I-10 index 87).

Webinar odbędzie się 14 maja 2025 roku w godzinach 11:00-12:00 w formie online.

Formularz rejestracji:

Po wysłaniu formularza należy potwierdzić zapis klikając w link otrzymany w wiadomości e-mail (w przypadku nie otrzymania wiadomości prosimy o sprawdzenie folderów takich jak spam, oferty itp.). Jeżeli wiadomość nie dotarła w przeciągu 24h prosimy o kontakt pod adresem: szkolenia@fundacja-tygiel.pl

Podane informacje są nieprawidłowe. Proszę sprawdź format pola i spróbuj ponownie.
Odnotowaliśmy Twoje zgłoszenie, aby je ostatecznie potwierdzić sprawdź skrzynkę mailową i kliknij w link, który znajdziesz w wiadomości email.

We use Brevo as our marketing platform. By submitting this form you agree that the personal data you provided will be transferred to Brevo for processing in accordance with Brevo’s Privacy Policy.

Regulamin

Regulamin webinaru dostępny jest tutaj -> LINK

Kontakt

szkolenia@fundacja-tygiel.pl

Partnerzy Fundacji TYGIEL

Wspierają nas