Szkolenie pt.: „Wprowadzenie do analizy danych ilościowych z użyciem PS IMAGO PRO/IBM SPSS Statistics”

2, 9, 16 grudnia 2023 roku

Szkolenie przeznaczone jest dla początkujących użytkowników PS IMAGO PRO/IBM SPSS Statistics (dalej IBM SPSS). Celem szkolenia jest wprowadzenie uczestników w obszar statystycznej analizy danych. Uczestnikom zostanie przedstawiona wiedza dotycząca podstawowych miar statystycznych oraz ich interpretacji m.in. w zakresie organizacji zbioru danych w IBM SPSS, zarządzania danymi i ich restrukturyzacji, przekształcania zmiennych, wykonywania podstawowych analiz statystycznych (statystyka opisowa), tworzenia podstawowych wykresów. Ponadto uczestnicy zostaną wprowadzeni w tematykę analizy współzależności pomiędzy zmiennymi.

Główne punkty merytoryczne:

• Analiza danych – podstawowe pojęcia i definicje
  • Struktura i organizacja zbioru danych w IBM SPSS
  • Wprowadzanie danych do programu IBM SPSS
  • Praca z danymi i plikami w IBM SPSS
  • Podstawowe miary tendencji centralnej w IBM SPSS
  • Podstawowe miary zmienności w IBM SPSS
  • Podstawowe miary asymetrii i kurtozy w IBM SPSS
  • Ocena rozkładu zmiennej
  • Wizualizacja zmiennych w IBM SPSS
  • Wprowadzenie do analiz współzależności pomiędzy zmiennymi

W trakcie spotkań będą stosowane różne metody pracy, takie jak: prezentacja, miniwykład, praca warsztatowa z komputerem, ćwiczenia, case study, praca indywidualna.

Szkolenie w szczególności polecamy osobom, które:

• pracują lub chcą rozpocząć pracę na stanowiskach, które wiążą się z umiejętnością analizy danych (pracownicy naukowi, administracyjni itd.)
  • chcą poznać program IBM SPSS,
  • chcą zacząć pracować z danymi w IBM SPSS,
  • chcą rozpocząć pracę naukową (doktoranci, studenci),

Prowadzący:

Krzysztof Jurek – doktor nauk społecznych w zakresie socjologii, licencjat politologii, adiunkt w Katedrze Socjologii Kultury, Religii i Partycypacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Autor licznych publikacji naukowych w czasopismach indeksowanych w SCOPUS. Specjalista w zakresie zarządzania projektami badawczymi i pracami rozwojowymi. Ekspert z zakresu ilościowej i jakościowej analizy danych. Doświadczony szkoleniowiec i konsultant.

Szkolenie odbędzie się w dniach 2, 9, 16 grudnia 2023 roku w godzinach 10:00-14:00.

II tura rejestracji uczestnictwa trwa do 23 listopada 2023 roku. Zgłoszenia udziału należy kierować poprzez formularz -> LINK

• do 23 listopada 2023 roku – zgłoszenia uczestnictwa, poprzez wypełnienie formularza internetowego,
• 2, 9, 16 grudnia 2023 roku – termin wydarzenia,
• od 18 grudnia 2023 roku – wysyłka papierowych materiałów – certyfikatów uczestnictwa.

Opłata dla wszystkich uczestników szkolenia wynosi 850 zł brutto (w tym 23% VAT) we wczesnej turze rejestracji lub 950 zł brutto (w tym 23% VAT) w późnej turze rejestracji* – osoby planujące skorzystać ze zwolnienia z podatku VAT w sytuacji finansowania uczestnictwa ze środków publicznych proszone są przesłanie informacji przed uiszczeniem opłaty.

do 26.10.2023 r.
od 27.10.2023 r. do 23.11.2023 r.

Tytuły przelewów: analiza danych + imię i nazwisko Uczestnika