Kurs pt.: „Praktyczne zastosowanie Pythona w naukach przyrodniczych dla początkujących – poziom 2″

3 spotkania w dniach: 14, 21 oraz 28 listopada 2023 roku
17:00-19:30 (z przerwą)

W codziennej pracy operowanie dużymi ilościami danych oraz wykonywanie powtarzalnych zadań może być czasami przytłaczające. Niewątpliwie więc cenna jest możliwość szybkiego pozyskiwania, przechowywania i porządkowania danych, czy też automatyzacja pewnych procesów. Zdobycie nowych umiejętności i wykorzystanie ich w codziennej pracy naukowej, pomoże przyśpieszyć wiele zadań, wskutek czego praca stanie się bardziej satysfakcjonująca.

Python wyróżnia się niezwykle wszechstronnym zastosowaniem w wielu dziedzinach, zwłaszcza w naukach przyrodniczych i medycznych. Jest to język intuicyjny, czytelny i stosunkowo łatwy do nauki, co czyni go idealnym narzędziem dla osób zaczynających swoją przygodę z programowaniem.

Zrozumienie podstaw jednego z najczęściej używanych języków programowania pozwoli na lepszą organizację codziennej pracy. W szczególności umożliwi dokładniejszą analizę danych oraz automatyzację żmudnych i powtarzalnych zadań.

Podczas kursu uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób wykorzystanie Pythona może przyczynić się do rozwoju ich badań naukowych. Naszym celem jest praktyczne pokazanie uczestnikom narzędzi, które pozwolą na usprawnienie ich pracy.

Poziom zaawansowania: początkujący +

Kurs jest skierowany do osób, które znają już podstawy Pythona i chciałyby podnieść swoje umiejętności (zalecana jest znajomość: definiowania zmiennych, podstawowych operacji na liczbach i łańcuchach znaków, listów, słowników, pętli for i while, odczytu i zapisu prostych plików tekstowych).

Kurs został przygotowany w formie trzech spotkań, które pozwolą na efektywne i intensywne poznanie podstaw analizy danych z wykorzystaniem Pythona.

Podczas kursu uczestnicy:

• nauczą się budowania i wykorzystywania własnych funkcji,
  • poznają ciekawe operacje na arkuszach kalkulacyjnych, które można przeprowadzić z wykorzystaniem Pythona,
  • poznają bibliotekę matplotlib – popularny zestaw narzędzi do wizualizacji danych,
  • dowiedzą się, jak można wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji, aby przyspieszyć proces pisania zarówno prostego, jak i zaawansowanego kodu.

Prowadzący:

dr Mateusz Dobrychłop – zrealizował projekt doktorski, w ramach którego zastosował język Python w celu budowy narzędzi bioinformatycznych, pozwalających na tworzenie modeli przestrzennych dużych kompleksów makromolekularnych. Od kilku lat zajmuje się analizą danych dla dużych firm farmaceutycznych. Wykorzystując ekspertyzę z zakresu data science i programowania, oraz wiedzę z obszaru nauk o życiu, wspiera firmy farmaceutyczne oraz biotechnologiczne w ich drodze przez tzw. „cyfrową transformację”, która jest procesem często wymagającym ekstrakcji, klasyfikacji oraz migracji dużych zestawów danych – na przykład pochodzących z badań klinicznych, lub wspierających proces rejestracji leków na rynkach. Mateusz przez wiele lat współtworzył w Poznaniu inicjatywę PyLadies, oferującą szkolenia z różnych aspektów Pythona dla kobiet (i nie tylko), planujących rozpocząć pracę w branży IT.

Wymagania:

Rekomendowany jest komputer/laptop z systemem operacyjnym Windows 10, który wykonuje zadania biurowe. Użytkownicy innych wersji Windows lub innych systemów operacyjnych (np. Ubuntu, MacOS) również mogą uczestniczyć w szkoleniu jednak muszą zaakceptować fakt że instrukcja instalacji oprogramowania będzie przygotowana pod platformę Windows 10. Zalecany jest również mikrofon, który pozwoli na werbalną komunikację z prowadzącym.

Rejestracja uczestnictwa w przedłużonej turze trwa do 8 listopada 2023 roku. Zgłoszenia udziału należy kierować poprzez formularz -> LINK

• do 8 listopada 2023 roku – zgłoszenia uczestnictwa, poprzez wypełnienie formularza internetowego,
  • 14, 21 oraz 28 listopada 2023 roku – terminy spotkań,
  • od 29 listopada 2023 roku – wysyłka papierowych materiałów – certyfikatów uczestnictwa.

Opłata dla wszystkich uczestników kursu wynosi 1450 zł brutto (w tym 23% VAT) we wczesnej turze rejestracji lub 1500 zł brutto (w tym 23% VAT) w późnej turze rejestracji* – osoby planujące skorzystać ze zwolnienia z podatku VAT w sytuacji finansowania uczestnictwa ze środków publicznych proszone są przesłanie informacji przed uiszczeniem opłaty.

do 26.09.2023 r.
od 27.09.2023 r. do 8.11.2023 r.

Tytuły przelewów: Kurs Python + imię i nazwisko Uczestnika

Opłata za udział w kursie zawiera podatek VAT (23%) – osoby planujące skorzystać ze zwolnienia z podatku VAT w sytuacji finansowania uczestnictwa ze środków publicznych proszone są przed uiszczeniem opłaty o poinformowanie nas o tym mailowo oraz o dostarczenie oświadczenia o zwolnieniu z VAT zawierającego następujące informacje:

• datę i nazwę kursu,
  • nazwę Organizatora – Fundacji na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL,

W odpowiedzi potwierdzimy otrzymanie oświadczenia oraz udzielimy informacji na temat wysokości opłaty za udział w wartości netto.

Regulamin Kursu dostępny jest tutaj -> LINK