VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Pierwotne i wtórne metabolity roślin i grzybów” (online)

3 marca 2023 r.

Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL serdecznie zaprasza do udziału w VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Pierwotne i wtórne metabolity roślin i grzybów”, która odbędzie się 3 marca 2023 r. w formie online. Dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić wszystkim Uczestnikom, członkom Komitetu Naukowego oraz Gościom Honorowym możliwość owocnej dyskusji, a także wzajemnej integracji.

Rośliny i grzyby mogą stanowić źródło wielu drogocennych substancji o szerokim zastosowaniu. Podczas Konferencji zwrócimy szczególną uwagę na rolę metabolitów na poziomie molekularnym, a także na potencjalne wykorzystanie ich przez człowieka. Zarówno metabolity pierwotne, jak i wtórne stanowią temat wielu szeroko zakrojonych badań. Naukowcy z różnych dziedzin skupiają się na ich identyfikacji, oznaczaniu, aktywności biologicznej, a także nad wpływem warunków środowiskowych na ich powstawanie. Ciągły rozwój i udoskonalanie różnorodnych metod badawczych oraz technologii pozwala na lepsze poznawanie właściwości interesujących nas cząsteczek, sposobów ich produkcji, a także umożliwia ich praktyczne stosowanie w przemyśle, medycynie i życiu człowieka.

Celem Konferencji jest wymiana merytorycznej wiedzy na temat metabolitów roślin i grzybów, zarówno na poziomie genetycznym, molekularnym, biochemicznym, jak i fizjologicznym. Przyczyni się do zwiększenia poziomu prowadzonych badań oraz będzie stanowić inspirację do realizacji nowych projektów.

Do udziału w wydarzeniu serdecznie zapraszamy studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych, a także pasjonatów nauk przyrodniczych i kierunków pokrewnych. Wierzymy, że Konferencja przyczyni się do nawiązania nowej współpracy.
Zapraszamy do zgłaszania prac naukowych, zarówno przeglądowych, jak i badawczych.

Gościem Honorowym Konferencji będzie:

dr hab. Urszula Krasuska, prof. SGGW, Katedra Fizjologii Roślin, Instytut Biologii, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Tytuł wystąpienia: Metabolity wtórne w komunikacji roślin ze zwierzętami

Rejestracja uczestnictwa w I turze trwa do 13 grudnia 2022 roku. Zgłoszenia udziału należy kierować poprzez formularz -> LINK

Zgłoszenia wystąpień trwają do 24 lutego 2022 roku. Prosimy o przesyłanie tytułów oraz streszczeń poprzez formularz -> LINK

• do 23 lutego 2022 roku – zgłoszenia uczestnictwa, poprzez wypełnienie formularza internetowego,
• do 24 lutego 2023 roku – zgłoszenia streszczeń wystąpień, poprzez wypełnienie formularza internetowego,
• do 26 lutego 2023 roku – nadsyłanie prezentacji multimedialnych,
• 3 marca 2023 rokuVII Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Pierwotne i wtórne metabolity roślin i grzybów”,
• od 6 marca 2023 roku – wysyłka papierowych materiałów – certyfikatów uczestnictwa, zaświadczeń o przedstawieniu pracy oraz książek abstraktów,
• do 13 marca 2023 roku – nadsyłanie rozdziałów do monografii naukowej oraz oświadczeń autorów. Ważne: Odpowiadamy na wszystkie otrzymane od Państwa wiadomości. Brak odpowiedzi jest równoznaczny z jej nieotrzymaniem. Jeśli w przeciągu 2 tygodni od przesłania pracy (również po naniesieniu poprawek) nie otrzymają Państwo od nas mailowego potwierdzenia otrzymania plików, bardzo prosimy o kontakt z nami w tej sprawie,
• do 15 września 2023 roku – wydanie monografii naukowej w formie elektronicznej. Planowany termin obejmuje prace sformatowane zgodnie z wytycznymi, nadesłanymi terminowo wraz z oryginałem oświadczenia autora/-ów (w wersji papierowej). O terminie dostępności wersji papierowych książek będziemy informowali mailowo.

• abstrakty wystąpień ustnych należy zgłaszać za pośrednictwem formularza elektronicznego do dnia 24 lutego 2023 r.,

• w trakcie prezentacji Uczestnik będzie miał możliwość wyświetlania prezentacji jak i np. rysowania po slajdach. Prosimy o przygotowanie pliku w formacie: PDF, PPT, PPTX, PPTSX, PPSX, ODP, PNG lub/i JPG. Maksymalny rozmiar jednego pliku to 100 MB. Rekomendujemy przesłanie prezentacji w formacie PDF. Jeżeli prezentacja ma zawierać film lub materiał audio, konieczne jest przesłanie pliku jako osobny załącznik w formacie MP4 lub MP3. Jest także możliwość, aby udostępnić materiał z platformy Youtube lub Vimeo.
Prosimy o nazwanie pliku/plików według schematu: nazwisko osoby prezentującej_2-3 słowa tytułu wystąpienia (np. Maciąg_Badania_ankietowe).
Z racji na ograniczenia skrzynek pocztowych, zalecamy wysłanie większych plików poprzez chmurę np. Dropbox, OneDrive, Google Drive, iCloud, WeTransfer, itp. w przypadku przekroczenia przez załącznik 25MB.

W ramach udziału w Konferencji, każdy uczestnik ma możliwość zgłoszenia rozdziału do monografii naukowej, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Naukowego TYGIEL. Szczegółowe informacje są dostępne tutaj -> LINK

Opłata Konferencyjna dla wszystkich uczestników wynosi 279 zł brutto* w I turze rejestracji, 299 zł brutto* w II turze rejestracji oraz 349 zł brutto* w III turze rejestracji (w tym 23% VAT) – osoby planujące skorzystać ze zwolnienia z podatku VAT w sytuacji finansowania uczestnictwa ze środków publicznych proszone są przesłanie informacji przed uiszczeniem opłaty.

I tura rejestracji trwa do 13.12.2022 r.

II tura rejestracji trwa od 14.12.2022 r. do 17.01.2023 r.

III tura rejestracji trwa od 18.01.2023 r. do 23.02.2023 r.

Zgłoszenie zainteresowania publikacją rozdziału do monografii naukowej wiąże się z dodatkową opłatą w wysokości 349 zł brutto** (w tym VAT) za każdy rozdział.

– uczestnictwa bierne/czynne – MET VII udział Imię i nazwisko
– uczestnictwa bierne/czynne oraz rozdziału – MET VII udział+rozdział Imię i nazwisko

**opłata dotyczy jednego rozdziału w monografii, za każdy kolejny rozdział obowiązuje dodatkowa opłata w wysokości 349 zł.

? kontakt@konferencja-metabolity.pl