Szkolenie pt.: „Praktyczne aspekty prowadzenia zajęć dydaktycznych w systemie hybrydowym”

20-22 kwietnia 2023 roku

Szkolenie polecamy obecnym i przyszłym nauczycielom akademickim, którzy chcą wykonywać zawód nauczyciela/szkoleniowca oraz poznać praktyczne wskazówki dla prowadzących wykłady i ćwiczenia w formie zarówno stacjonarnej, jak i zdalnej.

Podczas szkolenia zostaną przedstawione praktyczne zasady pracy z dorosłymi. Zostanie zaprezentowany przebieg procesu grupowego wraz z omówieniem czynności na każdym z jego etapów. Przedmiotem szkolenia będzie także poruszenie kluczowych kwestii, takich jak analiza potrzeb szkoleniowych oraz samo przygotowanie do szkolenia wraz z istotnym aspektem – dopasowaniem treści merytorycznych do stylu uczenia się osoby dorosłej, a jednocześnie przygotowanie zajęć przy zaangażowaniu minimum czasu oraz rozpoczynaniu i prowadzeniu ich w sposób pozbawiony stresu. Zaprezentowane zostaną rozwiązania modelowe, jak np. cykl Kolba, dzięki któremu możliwe jest zaplanowanie i zrealizowanie niemalże każdych zajęć. Sposoby ich ciekawego prowadzenia przy jednoczesnym przekazaniu wiedzy w sposób ułatwiający jej przyswojenie i utrwalenie. Poruszona zostanie kwestia jak prowadzić zajęcia aby zaangażować uczestników pomimo późniejszego udostępnienia kompleksowych materiałów. Szkolenie obejmuje również praktyczne przedstawienie i przećwiczenie wykorzystania różnych narzędzi i programów wspomagających nauczanie zdalne. W programie przewidziano indywidualne ćwiczenia umiejętności prezentowania i prowadzenia zajęć wraz z przykładami reagowania na trudne i stresowe sytuacje pojawiające się podczas ich trwania. Uczestnicy otrzymają wartościowe i gotowe do wdrożenia wskazówki, a także będą mogli znaleźć odpowiedź na pytanie “co zrobić aby grupa współpracowała ze mną?”, zyskają pewność siebie oraz motywację do tworzenia i prowadzenia zajęć.

Po zakończonym szkoleniu Uczestnikom zostanie udostępniona prezentacja w formacie .pdf. Ponadto, każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający uczestnictwo wraz z opisem zakresu merytorycznego przedstawionego w trakcie spotkania.

Szkolenie odbędzie się w dniach: 20 kwietnia 2023 r. (czwartek) w godzinach 17:00-20:00, 21 kwietnia 2023 r. (piątek) w godzinach 17:00-20:00 oraz 22 kwietnia 2023 r. (sobota) w godzinach 9:00-15:00.

Prowadzący:

Łukasz Famulski – urodzony dydaktyk, miłośnik życia, doświadczony menedżer i kierownik kształcenia dorosłych. Absolwent studiów MBA, politolog i wieloletni społecznik. Pracował jako dziennikarz, PR-owiec oraz kierownik projektów. Szkoli i motywuje. Prowadzi zajęcia w sposób dynamiczny i praktyczny, zestawiając modele teoretyczne z codzienną praktyką. Pasjonat gier planszowych i podróży, którego mottem życiowym jest „co masz zrobić dziś – zrób wczoraj”. 

Rejestracja

Przedłużona tura rejestracji uczestnictwa trwa do 13 kwietnia 2023 roku. Zgłoszenia udziału należy kierować poprzez formularz -> LINK

Platforma

Platforma ClickMeeting pozwoli na:
• uczestnictwo w szkoleniu poprzez urządzenia mobilne takie jak: laptop, smartfon, tablet, komputer stacjonarny,
• uczestnictwo w szkoleniu bez posiadania kamery internetowej, wymagany jest sprawny mikrofon,
• podjęcie dyskusji po wystąpieniu w formie czatu,
• obecność i ciągłe wsparcie Organizatorów szkolenia.

Wymagania techniczne

 • posiadanie komputera, smartfonu lub tabletu z połączonym Internetem,
  • Procesor dwurdzeniowy 2GHz lub lepszy (zalecany czterordzeniowy);
  • 2GB pamięci RAM (zalecane 4GB lub więcej);
  • System operacyjny taki jak Windows 8 (zalecany Windows 10), Mac OS wersja 10.13 (zalecana najnowsza wersja), Linux, Chrome OS.
 • wbudowany lub zewnętrzny mikrofon, opcjonalnie kamera internetowa.
 • wymagane jest korzystanie z najaktualniejszych oficjalnych wersji Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Edge (Chromium), Yandex lub Opera.

Ze swojej strony zapewniamy pomoc techniczną w konfiguracji, jak również wsparcie ze strony przedstawicieli platformy.

Terminy

• do 13 kwietnia 2023 roku – zgłoszenia uczestnictwa, poprzez wypełnienie formularza internetowego,
• 20-22 kwietnia 2023 roku – terminy szkolenia,
• od 25 kwietnia 2023 roku – wysyłka papierowych materiałów – certyfikatów uczestnictwa.

Opłaty

Opłata dla wszystkich uczestników szkolenia wynosi 1099 zł brutto (w tym 23% VAT) w I turze rejestracji, 1199 zł brutto (w tym 23% VAT) w II turze rejestracji lub 1299 zł brutto (w tym 23% VAT) w III turze rejestracji* – osoby planujące skorzystać ze zwolnienia z podatku VAT w sytuacji finansowania uczestnictwa ze środków publicznych proszone są przesłanie informacji przed uiszczeniem opłaty.

Termin rejestracji
Opłata za udział
od 02.01.2023 r. do 02.02.2023 r.
1099 zł brutto
od 03.02.2023 r. do 02.03.2023 r.
1199 zł brutto
od 03.03.2023 r. do 13.04.2023 r.
1299 zł brutto

DANE DO WPŁAT

Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL
ul. Głowackiego 35/348, 20-060 Lublin
NIP 946-26-49-975
Numer rachunku: 70 1140 2004 0000 3102 7533 8307
Nazwa Banku: mBank (BRE Wydz. Bankowości Elektronicznej)

Tytuły przelewów: PZD 1+ imię i nazwisko Uczestnika

Opłata szkoleniowa zawiera podatek VAT (23%) – osoby planujące skorzystać ze zwolnienia z podatku VAT w sytuacji finansowania uczestnictwa ze środków publicznych proszone są przed uiszczeniem opłaty o poinformowanie nas o tym mailowo oraz o dostarczenie oświadczenia o zwolnieniu z VAT zawierającego następujące informacje:

 • podstawę prawną,
 • imię i nazwisko uczestnika,
 • datę i nazwę szkolenia,
 • nazwę Organizatora – Fundacji na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL,
 • podpis osoby upoważnionej ze strony instytucji ubiegającej się o skorzystanie ze zwolnienia z VAT w kwestiach finansowych.

W odpowiedzi potwierdzimy otrzymanie oświadczenia oraz udzielimy informacji na temat wysokości opłaty szkoleniowej w wartości netto.

Regulamin

Regulamin Szkolenia dostępny jest tutaj -> LINK

Kontakt

szkolenia@fundacja-tygiel.pl

Partnerzy Fundacji TYGIEL

Wspierają nas