Warsztat pt.: „Systemy dostarczania leków – projektowanie i zastosowanie rozwiązań z wykorzystaniem nanotechnologii”

22 i 29 lutego 2024 roku

Warsztat obejmuje wykorzystanie nanocząstek w systemach efektywnego dostarczania leków. W szczególności omówione zostaną różne klasy nanocząstek i ich zastosowanie w dostarczaniu leków, w tym koncepcje:

1. Wewnętrznie i zewnętrznie wyzwalanego uwalniania leków;
  2. Ukierunkowanego dostarczania leków;
  3. Nanocząstek i terapii multimodalnej.

W trakcie warsztatu omówione zostanie również wykorzystanie zewnątrzkomórkowych pęcherzyków do dostarczania leków, a także niektóre metody charakteryzacji nanocząstek. Spotkanie umożliwi uczestnikom zaprojektowanie hipotetycznych systemów dostarczania leków i ich omówienie.

Główne punkty merytoryczne:

• nanocząstki i dostarczanie leków;
  • wyzwalane uwalnianie leków;
  • ukierunkowane dostarczanie leków;
  • terapia multimodalna;
  • nanocharakteryzacja;
  • bezpieczeństwo na etapie projektowania (safe-by-design).

Warsztat polecany jest pracownikom naukowym i badaczom (zarówno ze środowiska akademickiego, jak i z przemysłu), którzy są zainteresowani poszerzeniem swojej wiedzy w zakresie dostarczania leków, nanomedycyny, biotechnologii oraz bioprzetwórstwa, farmacji i kosmetologii.

Profesor Wojciech Chrzanowski jest kierownikiem Laboratorium Nanomedycyny i Nanocharakteryzacji na Wydziale Medycyny i Zdrowia, Uniwersytetu w Sydney w Australii. Jest inżynierem biomedycznym, który przekłada naukę o nanocząstkach i nanocharakteryzacji na zastosowania w medycynie. Jego prace koncentrują się na skutecznych rozwiązaniach opracowanych z użyciem nanotechnologii, które regulują zachowanie komórek w celu stymulowania pożądanej naprawy tkanek.

Laboratorium Wojciecha jest pionierem w wykorzystywaniu technik charakteryzacji na poziomie nano do zrozumienia interakcji nanocząstek z układami biologicznymi. W tym celu opracowuje rozwiązania do oceny bezpieczeństwa nanomateriałów poprzez pomiar ich wpływu w różnych środowiskach. Dzięki tym badaniom zdobył doświadczenie jak projektować mniej szkodliwe nanomateriały, aby chronić ludzi i środowisko.

Jego wkład w rozwój nanotechnologii jest potwierdzony ponad 200 publikacjami recenzowanymi, sześcioma patentami i ponad 70 zaproszeniami do wygłaszania wykładów i seminariów. Otrzymał 16 nagród i wyróżnień za swoje prace, w tym w 2019 roku Barry Inglis Medal form National Measurement Institute, w 2018 roku Vice Chancellor’s Award for Excellence in Research and Education oraz Outstanding Paper Award from Royal Society of Chemistry. Jego zdolność do kierowania programem badawczym w zakresie translacyjnych badań została doceniona w 2019 roku poprzez przyznanie mu miejsca w programie SPARK Accelerating Australia w celu komercjalizacji urządzenia umożliwiającego dostarczanie aerozolu do pęcherzyków płucnych. Poza pracą akademicką odniósł sukces w realizacji programów badawczych we współpracy z przemysłem, a także prowadzi program badawczy z zakresu nanotechnologii w medycynie nieinwazyjnej. Dodatkowo współkieruje australijskim oddziałem międzynarodowego programu Horizon2020 „Shaping Innovative Products for Sustainable Tissue Engineering Strategies – SHIFT”.

Warsztat odbędzie się w dniach 22 i 29 lutego 2024 roku w godzinach 9:00-12:00.

Forma warsztatu: on-line.

III tura rejestracji uczestnictwa trwa do 8 lutego 2024 roku. Zgłoszenia udziału należy kierować poprzez formularz -> LINK

• do 8 lutego 2024 roku – zgłoszenia uczestnictwa, poprzez wypełnienie formularza internetowego,
• 22 i 29 lutego 2024 roku – termin wydarzenia,
• od 1 marca 2024 roku – wysyłka papierowych materiałów – certyfikatów uczestnictwa.

Opłata dla wszystkich uczestników warsztatu wynosi 800 zł brutto (w tym 23% VAT) w I turze rejestracji, 900 zł brutto (w tym 23% VAT) w II turze rejestracji lub 1000 zł brutto (w tym 23% VAT) w III turze rejestracji* – osoby planujące skorzystać ze zwolnienia z podatku VAT w sytuacji finansowania uczestnictwa ze środków publicznych proszone są przesłanie informacji przed uiszczeniem opłaty.

do 21.12.2023 r.
od 22.12.2023 r. do 23.01.2024 r.
od 24.01.2024 r. do 08.02.2024 r.

Tytuły przelewów: SDL1 + imię i nazwisko Uczestnika

Opłata za udział w warsztacie zawiera podatek VAT (23%) – osoby planujące skorzystać ze zwolnienia z podatku VAT w sytuacji finansowania uczestnictwa ze środków publicznych proszone są przed uiszczeniem opłaty o poinformowanie nas o tym mailowo oraz o dostarczenie oświadczenia o zwolnieniu z VAT zawierającego następujące informacje:

• datę i nazwę warsztatu,

W odpowiedzi potwierdzimy otrzymanie oświadczenia oraz udzielimy informacji na temat wysokości opłaty za udział w warsztacie w wartości netto.

Regulamin Warsztatu dostępny jest tutaj -> LINK