Szkolenie pt.: „Wystąpienie konferencyjne w języku angielskim – jak się przygotować, przeprowadzić prezentację oraz poradzić sobie z trudnymi pytaniami”

5 spotkań w dniach: 4, 5, 6 i 11, 12 lipca 2023 roku
17:00-19:15

Do kogo skierowane jest szkolenie?

Szkolenie pt. „Wystąpienie konferencyjne w języku angielskim – jak się przygotować, przeprowadzić prezentację oraz poradzić sobie z trudnymi pytaniami” to kompleksowe, specjalistyczne szkolenie skierowane do naukowców z różnych dziedzin. Jest to program przeznaczony dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności prezentacyjne, zwłaszcza w kontekście międzynarodowych konferencji naukowych.

Program szkolenia koncentruje się na istotnych elementach tworzenia i prowadzenia prezentacji w języku angielskim. Uczestnicy zdobędą umiejętności niezbędne do efektywnej komunikacji swoich badań i idei, uwzględniając strukturę, język i techniki przekazu. W trakcie szkolenia udostępnione zostaną przydatne wyrażenia i zwroty, które uczynią prezentację konferencyjną ciekawą, zrozumiałą i atrakcyjną dla słuchaczy.

Dodatkowo, szkolenie zawiera moduł poświęcony technikom radzenia sobie z trudnymi i nieoczekiwanymi pytaniami. To niezmiernie ważne, szczególnie w kontekście naukowych dyskusji, gdzie pytania mogą być szczegółowe i wymagające. Uczestnicy będą praktykować strategie udzielania odpowiedzi na pytania zachowując spokój i pewność siebie.

Pomocny będzie również moduł tzw. small talk oraz zróżnicowanie na język formalny i nieformalny.

Wymagania wstępne: poziom B2

Szkolenie odbędzie się w formie 5 spotkań w dniach 4, 5, 6 i 11, 12 lipca 2023 roku (10 godzin dydaktycznych) w godzinach 17:00-19:15.

Liczba miejsc: 14 uczestników

Prowadząca: Sylwia Wiśniewska-Leśków, absolwentka filologii angielskiej na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nauczyciel akademicki języka angielskiego z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka specjalistycznego w dziedzinie medycyny, nauk medycznych oraz języka akademickiego. Interesuje się aspektami społecznymi i międzykulturowymi używania języka oraz komunikacją, zwłaszcza językiem inkluzywnym. Jej zainteresowania zawodowe skupione są również wokół nauczania języka angielskiego specjalistycznego (English for Specific Purposes), zwłaszcza sposobów nauczania języka poprzez funkcje językowe. Myślą przewodnią zajęć jest „a gdybyś to Ty był odbiorcą …”, co znacznie ułatwia formułowanie wypowiedzi ustnej jak i pisemnej. Pracuje ze studentami Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Szkoły Doktorskiej oraz Studiów Podyplomowych. Interesuje się również językiem edukacji medycznej i poprawnością tłumaczeń w kontekście kulturowym. Jest współautorką kilku podręczników do nauki języka angielskiego w medycynie. Jej hobby to dobre książki i „stare kino”, poznawanie nowych ludzi pochodzących z różnych kultur, sztuka okresu Secesji oraz języki obce. W wolnym czasie lubi układać rebusy i gry słowne.

Uczestnicy szkolenia po jego zakończeniu otrzymają certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu.

Rejestracja

Przedłużona tura rejestracji uczestnictwa trwa do 28 czerwca 2023 roku. Zgłoszenia udziału należy kierować poprzez formularz -> LINK

Platforma

Platforma ClickMeeting pozwoli na:
• uczestnictwo w szkoleniu poprzez urządzenia mobilne takie jak: laptop, smartfon, tablet, komputer stacjonarny,
• uczestnictwo w szkoleniu bez posiadania kamery internetowej, wymagany jest sprawny mikrofon,
• podjęcie dyskusji po wystąpieniu w formie czatu,
• obecność i ciągłe wsparcie Organizatorów szkolenia.

Wymagania techniczne

 • posiadanie komputera, smartfonu lub tabletu z połączonym Internetem,
  • Procesor dwurdzeniowy 2GHz lub lepszy (zalecany czterordzeniowy);
  • 2GB pamięci RAM (zalecane 4GB lub więcej);
  • System operacyjny taki jak Windows 8 (zalecany Windows 10), Mac OS wersja 10.13 (zalecana najnowsza wersja), Linux, Chrome OS.
 • wbudowany lub zewnętrzny mikrofon, opcjonalnie kamera internetowa.
 • wymagane jest korzystanie z najaktualniejszych oficjalnych wersji Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Edge (Chromium), Yandex lub Opera.

Ze swojej strony zapewniamy pomoc techniczną w konfiguracji, jak również wsparcie ze strony przedstawicieli platformy.

Terminy

• do 28 czerwca 2023 roku – zgłoszenia uczestnictwa, poprzez wypełnienie formularza internetowego,
• 4, 5, 6 i 11, 12 lipca 2023 roku – terminy spotkań,
• od 14 lipca 2023 roku – wysyłka papierowych materiałów – certyfikatów uczestnictwa.

Opłaty

Opłata dla wszystkich uczestników szkolenia wynosi 850 zł brutto (w tym 23% VAT) we wczesnej turze rejestracji lub 950 zł brutto (w tym 23% VAT) w późnej turze rejestracji – osoby planujące skorzystać ze zwolnienia z podatku VAT w sytuacji finansowania uczestnictwa ze środków publicznych proszone są przesłanie informacji przed uiszczeniem opłaty.

Termin rejestracji
Opłata za udział
do 14.06.2023 r.
850 zł brutto
od 15.06.2023 r. do 28.06.2023 r.
950 zł brutto

DANE DO WPŁAT

Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL
ul. Głowackiego 35/348, 20-060 Lublin
NIP 946-26-49-975
Numer rachunku: 70 1140 2004 0000 3102 7533 8307
Nazwa Banku: mBank (BRE Wydz. Bankowości Elektronicznej)

Tytuły przelewów: WK 1+ imię i nazwisko Uczestnika

Opłata szkoleniowa zawiera podatek VAT (23%) – osoby planujące skorzystać ze zwolnienia z podatku VAT w sytuacji finansowania uczestnictwa ze środków publicznych proszone są przed uiszczeniem opłaty o poinformowanie nas o tym mailowo oraz o dostarczenie oświadczenia o zwolnieniu z VAT zawierającego następujące informacje:

 • podstawę prawną,
 • imię i nazwisko uczestnika,
 • datę i nazwę szkolenia,
 • nazwę Organizatora – Fundacji na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL,
 • podpis osoby upoważnionej ze strony instytucji ubiegającej się o skorzystanie ze zwolnienia z VAT w kwestiach finansowych.

W odpowiedzi potwierdzimy otrzymanie oświadczenia oraz udzielimy informacji na temat wysokości opłaty szkoleniowej w wartości netto.

Regulamin

Regulamin Szkolenia dostępny jest tutaj -> LINK

Kontakt

szkolenia@fundacja-tygiel.pl

Partnerzy Fundacji TYGIEL

Wspierają nas