8th European Young Engineers Conference

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że objęliśmy Patronatem 8. edycję konferencji European Young Engineers Conference, która odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia 2019 roku na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej (ul. Waryńskiego 1). Konferencja realizowana jest z inicjatywy Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej.

Pomysł na zorganizowanie konferencji EYEC pojawił się w 2011 roku, w czasie jednego ze spotkań Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Począwszy od pierwszej edycji, głównym założeniem organizatorów Konferencji była chęć uzupełnienia luki w kalendarzu imprez naukowych z obszaru nauk ścisłych o wydarzenie dla młodych naukowców – studentów i doktorantów. Dlatego Organizatorzy skierowali się właśnie w stronę ludzi z pasją i pomysłami, którzy dopiero zaczynają swoją drogę naukową. Grupą docelową Konferencji są młodzi inżynierowie i naukowcy, studenci studiów pierwszego, drugiego stopnia oraz doktoranci z Polski, Europy jak i innych kontynentów. Dodatkowo doświadczeni naukowcy oraz biznesmeni zainteresowani projektami młodych naukowców biorą udział w Konferencji jako wolni słuchacze, jak również aktywnie uczestniczą w dyskusjach po wystąpieniach prelegentów.

W siódmej edycji (2018 r.) wzięło udział ponad 130 zarejestrowanych uczestników, ok. 30 organizatorów oraz wolni słuchacze. Wystąpiło 5 gości specjalnych, których prelekcje przyciągnęły także pracowników naukowych Politechniki Warszawskiej oraz przedstawicieli firm z branży.

Ósma edycja Konferencji potrwa trzy dni. Podczas wydarzenia można będzie wysłuchać kilkudziesięciu 10-minutowych prezentacji ustnych uczestników połączonych z 5-minutową dyskusją, jak również 30-minutowych prezentacji Gości Specjalnych, które przybliżą uczestnikom tematy z zakresu inżynierii chemicznej i procesowej, a także dziedzin pokrewnych. W czasie Konferencji uczestnicy wezmą również udział w sesjach plakatowych, w czasie których będą mogli uzyskać dokładniejsze informacje na interesujące ich tematy. Wszystkie zaprezentowane prace uczestników zostaną zrecenzowane przez Komitet Naukowy i opublikowane w oficjalnej monografii opatrzonej numerem ISBN.

Więcej informacji na temat Konferencji można znaleźć pod adresem: www.eyec.ichip.pw.edu.pl.
Bieżące informacje są również zamieszczane na stronie: https://www.facebook.com/EYEC.WUT/
Wszelkie pytania należy kierować pod adres mailowy: eyec.ichip@pw.edu.pl