4th International Conference of Cell Biology

Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL objęła Patronatem Honorowym 4th International Conference of Cell Biology.

4th International Conference of Cell Biology to czwarta edycja międzynarodowej konferencji organizowanej przez Koło Naukowe Biologii Komórki UJ, która odbędzie się 11 i 12 maja w Instytucie Zoologii i Badań Biomedycznych Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Uczestnicy mają możliwość podzielenia się wynikami swoich badań z naukowym środowiskiem podczas sesji referatowych oraz sesji posterów eksperymentalnych i teoretycznych, a także wzięcia udziału w ciekawych warsztatach.

Mówcami plenarnymi tegorocznej edycji są cenieni zagraniczni naukowcy, tacy jak profesor Bandana Chatterjee z Uniwersytetu w Teksasie, zajmująca się ścieżkami molekularnymi kontrolującymi raka prostaty, profesor Hugh Piggins z Uniwersytetu w Manchesterze interesujący się mechanizmami zegara biologicznego, profesor i chirurg Christoph Neumayer z Uniwersytetu Medycznego w Wiedniu, który bada patofizjologie układu sercowonaczyniowego i reaktywne formy tlenu, oraz profesor Chiara Zuccato z Uniwersytetu w Mediolanie zgłębiająca chorobę Huntingtona.

Na konferencji zorganizowane zostaną warsztaty dla uczestników, przewidywane jest także wydarzenie integracyjne. Za najlepsze wystąpienia konferencji zostaną wręczone nagrody.

Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony konferencji: www.cell.confer.uj.edu.pl