Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Toksyny – przegląd i badania”(Poznań/online)

Paracelsus – austriacki lekarz i przyrodnik, żyjący na przełomie XV i XVI w. powiedział Cóż jest trucizną? Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną. W myśl tej maksymy, szczególnym zainteresowaniem naukowców cieszą się badania nad substancjami toksycznymi, a w szczególności dotyczące granicznej wartości, w której stają się one terapeutyczne. W wielu przypadkach prace te prowadzą do fascynujących wyników i wywołują wiele emocji. W szczególności, gdy toksyny stają się pomocne w walce z chorobami lub przynoszą inne korzyści. Na przestrzeni lat rozwój badań naukowych sprawił, że obszar ten stał się intensywnie eksplorowany od identyfikacji genów odpowiedzialnych za ich syntezę, poprzez mechanizmy i metody syntezy chemicznej, szlaki kataboliczne, czy też późniejszą role fizjologiczną, aż po metabolizm.

Intensywność i mnogość prac z tego obszaru skłoniła nas do podjęcia działań prowadzących do zorganizowania niniejszego spotkania. Wierzymy, że podczas nadchodzącej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Toksyny – przegląd i badania” będziemy mieli okazję wysłuchania wielu prac związanych z tematem wydarzenia oraz merytorycznej dyskusji nad poruszanymi zagadnieniami. Do udziału zapraszamy przedstawicieli z zakresu nauk medycznych, przyrodniczych i weterynaryjnych. Dzięki różnorodnemu gronu naukowców zawiązana dyskusja w pełni wyczerpie poruszane tematy, a nawiązane relacje staną się podstawą do wspólnych, dalszych badań w tym obszarze.

Serdecznie zapraszamy,
Zespół Fundacji na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL

Konferencja odbędzie się 27 kwietnia 2021 r.

Rejestracja uczestnictwa w Konferencji trwa do 8 kwietnia 2021 roku.

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem.