1st International Scientific Conference “Advances in biomedical research with use of in vitro methods”

Serdecznie zapraszamy do udziału w International Scientific Conference

Advances in biomedical research with use of in vitro methods”, która odbędzie się 17 czerwca 2021 roku w formie spotkania online. Konferencja w całości będzie się odbywać w języku angielskim. Sylwetki potwierdzonych Gości Honorowych znajdują się na stronie internetowej: https://invitro.tygiel-international.com/.

Dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić wszystkim Uczestnikom, członkom Komitetu Naukowego i Gościom Honorowym możliwość owocnej dyskusji, a także wzajemnej integracji.

W obliczu dynamicznych zmian na świecie, rozwoju nowych technologii, ewolucji przepisów dotyczących ochrony zwierząt, kwestii etycznych i ekonomicznych naukowcom zaleca się stosowanie metod kultur komórkowych i tkankowych do prowadzenia i analizowania badań. Daje to możliwość symulacji złożonych interakcji między komórkami i obserwowania ich reakcji na czynniki zewnętrzne w stosunkowo kontrolowanych środowiskach bez użycia zwierząt doświadczalnych.

Obecnie wiadomo, że metody in vitro są wykorzystywane na różne sposoby w przemyśle roślinnym i medycynie. Korzysta się z nich np. na każdym etapie opracowywania leku, podczas diagnostyki w laboratoriach czy przeprowadzania szybkich testów wykonywanych w miejscu opieki. Ekonomiczny aspekt redukcji kosztów ma duże dla prowadzenia badań, dlatego też rozwój metody in vitro jest niezbędnym elementem postępu w wielu dziedzinach nauki.

Celem Konferencji jest wymiana wiedzy, doświadczeń oraz stanu badań między uczestnikami reprezentującymi różne międzynarodowe ośrodki akademickie i badawcze oraz zapewnienie uczestnikom możliwości dyskusji na temat aktualnych międzynarodowych problemów i wyzwań w dziedzinie metod in vitro.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy pracowników naukowych, pracowników laboratoriów, doktorantów, studentów oraz wszystkich zainteresowanych tematyką konferencji.

Rejestracja uczestnictwa na Konferencję trwa do 20 maja 2021 r.

Więcej informacji oraz link do formularza rejestracyjnego znajduje się na stronie: https://invitro.tygiel-international.com/