Ogólnopolska Konferencja Naukowa “InnWet” – innowacyjne strony współczesnej weterynarii i zoologii (online)

Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL ma zaszczyt zaprosić Państwa na Ogólnopolską Konferencję Naukową “InnWet” – innowacyjne strony współczesnej weterynarii i zoologii. Podczas wydarzenia poruszone zostaną m.in.: zagadnienia związane ze zdrowiem i leczeniem zwierząt, ich żywieniem, biotechnologią oraz behawioryzmem. Celem Konferencji jest stworzenie forum wymiany wiedzy i doświadczeń między uczestnikami, a także prezentacja najciekawszych i najnowszych badań oraz zagadnień z dziedziny szeroko pojętej weterynarii i zoologii.

Na przestrzeni ostatnich lat nauki o zwierzętach zyskały ogromne zainteresowanie nie tylko specjalistów z dziedziny weterynarii i zoologii. Wykorzystanie innowacyjnej wiedzy na temat zwierząt stało się niezbędne na wielu różnych płaszczyznach. Współcześnie kładziemy ogromny nacisk na to co jemy, jakich produktów odzwierzęcych używamy oraz jak traktowane i żywione są zwierzęta użytkowe. Stawia to nowe wyzwania przed producentami, którzy coraz chętniej korzystają z najnowszych publikacji naukowych. Pragniemy również, aby wraz z wydłużeniem średniej długości naszego życia nasi towarzysze – pupile mogli pozostać z nami jak najdłużej w świetnym zdrowiu.

Praca lekarza weterynarii przyczynia się do poprawy zdrowia publicznego poprzez udoskonalanie systemów żywnościowych i rolnictwa. Dzięki współpracy, postępowi w badaniach biomedycznych i porównawczych, prewencji i zapobieganiu chorobom odzwierzęcym oraz trosce o środowisko i ekosystem, możemy wspólnie sprostać stawianym przed nami wyzwaniom. Wszystkie te zagadnienia ukazują interdyscyplinarny charakter wykorzystania wiedzy na temat zwierząt.

Wydarzenie będzie podzielone na 4 panele tematyczne:
1. Medycyna weterynaryjna
2. Biotechnologia zwierząt
3. Zoologia – nauki o zwierzętach
4. Dietetyka weterynaryjna i żywienie zwierząt

Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje dotyczące tematyki wystąpień.

Więcej szczegółów znajdą Państwo pod linkiem.

Rejestracja trwa do 17 czerwca 2021 r.

Z poważaniem,
Komitet Organizacyjny