IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Problemy zdrowia człowieka – przyczyny, stan obecny, sposoby na przyszłość”

Jesteśmy świadkami sytuacji, w której nasze otoczenie i styl życia stały się dla nas szkodliwe. Deficyty aktywności fizycznej, nieprawidłowe odżywianie, stres i presja towarzyszące nam w codziennym życiu, zanieczyszczenie środowiska oraz hałas to tylko niektóre z czynników sprzyjających powstawaniu chorób społecznych i cywilizacyjnych. Rozrastające się, coraz gęściej zaludnione miasta stanowią miejsca zagrożeń społecznych i sprzyjają rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych i pasożytniczych. Szereg czynników chemicznych i fizycznych, a dodatkowo obciążenia genetyczne dziedziczone w kolejnych pokoleniach zwiększają skłonność do częstszej zapadalności na choroby nowotworowe. Pożądany przez wszystkich wzrost długości życia dzięki osiągnięciom medycyny i technologii odkrył przed nami nowe wyzwania zdrowotne. To tylko nieliczne, najczęściej dostrzegane przyczyny problemów zdrowotnych.
Podczas Konferencji zostały poruszone zagadnienia z zakresu aktualnych zagrożeń zdrowotnych, wynikających z rozwoju współczesnych chorób cywilizacyjnych, a także czynników ryzyka, zasad profilaktyki oraz skłonności społeczeństwa.

Zapraszamy Państwa do udziału w Konferencji Naukowej, podczas której będzie możliwa kompleksowa dyskusja nad obecnymi problemami zdrowia dostrzeganymi przez specjalistów. Spotkanie pozwoli na wspólną wymianę doświadczeń, wiedzy i refleksji, a także dyskusję nad zbliżającymi się problemami w obszarze zdrowia.
Konferencja odbędzie się 26 listopada 2021 roku, z uwagi na obecną sytuację spotkanie przybierze formę online. Dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić wszystkim uczestnikom, członkom Komitetu Naukowego i Gościom Honorowym możliwość owocnej dyskusji, a także wzajemnej integracji.
Liczymy na Państwa aktywny udział w wydarzeniu, a także wspólną wymianę doświadczeń i refleksji.

Z poważaniem,
Komitet Organizacyjny

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.fundacja-tygiel.pl/problemy-zdrowia-czlowieka