VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Wyzwania i problemy nauk biomedycznych” (online)

Minione lata to okres dynamicznych zmian w zakresie możliwości badawczych, jak i narastających problemów stojących przed przedstawicielami nauk biomedycznych. Pomimo wysokiego stanu wiedzy, wciąż zagadką pozostają mechanizmy wielu chorób dotykających człowieka. Szybka diagnostyka, skuteczne leczenie, efektywna profilaktyka stanowią podstawowe cele naukowców i lekarzy. Wzrost częstości występowania chorób cywilizacyjnych i społecznych, intensyfikacja stylu życia, wzrost mobilności, a co za tym idzie regularna walka z chorobami zakaźnymi, czego najbardziej barwnym i aktualnym problemem jest pandemia SARS-CoV-2, wymaga ze strony przedstawicieli nauk biomedycznych znalezienia się o krok przed problemami, z którymi muszą się zmierzyć. Obserwowany wzrost występowania chorób nowotworowych, neurodegeneracyjnych, endokrynologicznych, pulmonologicznych, kardiologicznych i innych skłania do zastanowienia się nad przyczynami tego zjawiska oraz skutecznym działaniem leczniczym i zapobiegawczym.

Celem Konferencji jest dyskusja oraz wymiana wiedzy na tematy związane z medycyną współczesną. Wierzymy, że przyczyni się ona do zwiększania poziomu prowadzonych badań, będzie inspiracją do realizacji nowych projektów, a także pomoże nawiązać nowe współprace.

Do udziału w Konferencji zapraszamy przedstawicieli nauk biotechnologicznych, biologicznych, biofizycznych, biochemicznych, technicznych oraz medycznych, farmaceutycznych i z obszaru nauk o zdrowiu.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.fundacja-tygiel.pl/biomedyczna/

Z poważaniem,
Komitet Organizacyjny