II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Muzyka w refleksji naukowej” (online)

Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL z ogromną przyjemnością zaprasza Państwa na II Ogólnopolską Konferencję Naukową “Muzyka w refleksji naukowej”, która odbędzie się 15 czerwca 2023 r. w trybie online.

Muzyka, dźwięki i melodie towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Muzyka wspiera ludzkość zarówno podczas wydarzeń radosnych, jak i smutnych, wpływa na emocje, samopoczucie, a nawet zdrowie. Nic więc dziwnego, że dźwięk jest tak często badany przez przedstawicieli nauk humanistycznych, społecznych, jak i medycznych. Zapraszamy Państwa do udziału w Konferencji, podczas której poruszymy zagadnienia dotyczące m.in. wpływu muzyki na organizm, w tym na procesy psychologiczne i fizjologiczne, odbiór obrazu przez człowieka np. w sztuce filmowej czy wyrazów dźwiękonaśladowczych zawartych w poezji i prozie na czytelnika.

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń, próba wskazania nowych obszarów badawczych, integracja środowiska naukowego oraz dyskusja na temat roli muzyki w życiu człowieka. Wydarzenie kierowane jest do pracowników naukowych, doktorantów, studentów, a także praktyków bezpośrednio zajmujących się muzyką.

Z poważaniem,
Komitet Organizacyjny

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem.