Konferencja „Women In Med” 04.03.2023 r. (Poznań)

Miło nam poinformować, że objęliśmy Patronatem Medialnym Konferencję pt.: “Women In Med”, która odbędzie się już 4 marca 2023 roku w Poznaniu.

Czy zastanawialiście się dlaczego na liście 100 osób, które miały największy wpływ w  polskiej medycyny w 2021 roku przygotowanej przez Puls Medycyny jest tylko 14 kobiet?

Bardzo nas – kobiet mało w tym rankingu! To zastanawiające, zważywszy, że jest nas w zawodach medycznych coraz więcej i dodatkowo więcej niż mężczyzn?

Fundację Kobiety Medycyny założyłam m.in. w celu wspierania leadershipu wśród kobiet w ochronie zdrowia. Poprzez działalność Fundacji zachęcamy kobiety do dbania o swoją pozycję zawodową, do ubiegania się o stanowiska kierownicze; dyrektorek szpitali i ordynatorek oddziałów, szefowych klinik uniwersyteckich, aptek i laboratoriów. Sama doskonale wiem, jak ważne są kompetencje zarówno twarde, jak i miękkie w zarządzaniu, również w medycynie. Warto, żeby każda z nas znała narzędzia, jakie są konieczne do sprawnego zarządzania w ochronie zdrowia.

W Fundacji dbamy też o profilaktykę wypalenia zawodowego, poruszamy tematy mentoringu w medycynie oraz wykorzystania nowych technologii w medycynie. O wszystkich powyższych zagadnieniach będziemy rozmawiać podczas konferencji WomenInMed, którą organizujemy 4 marca 2023 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu.

Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. A wykładowców i wykładowczynie mamy wyśmienite: dr Henryka Bochniarz, prof dr hab. Marta Makara-Studzińska, dr med. Anna Kieszkowska-Grudny, dr Ligia Kornowska, dr n. ekon. Małgorzata Gałązka-Sobotka oraz Artur Olesch.

Cały program konferencji jest dostępny na stronie internetowej wydarzenia: https://kobietymedycyny.org/konferencja/

To wydarzenie przygotowujemy z myślą o kobietach pracujących w ochronie zdrowia:

  • lekarkach z wieloletnim doświadczeniem zawodowym oraz lekarkach rozpoczynających swoją pracę zawodową,
  • dyrektorkach szpitali, ordynatorkach oddziałów, szefowych katedr, aptek, laboratoriów,
  • przedsiębiorczyniach, które prowadzą własne gabinety i przychodnie lekarskie,
  • farmaceutkach, pielęgniarkach, terapeutkach, położnych, psycholożkach, ratowniczkach medycznych, techniczkach medycznych, analityczkach medycznych,
  • studentkach kierunków medycznych

Celem wydarzenia jest również networking i współpraca pomiędzy osobami z długoletnim stażem pracy i tymi, które dopiero rozpoczynają pracę w środowisku medycznym oraz integracja poszczególnych grup kobiet różnych zawodów medycznych.

Już teraz konferencja cieszy się dużym zainteresowaniem, a patronatem honorowym wydarzenie objęli Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Prezydent Miasta Poznania oraz Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego.

Bilety Early Birds w najlepszej cenie są dostępne jeszcze do połowy stycznia!

WWW: https://kobietymedycyny.org/konferencja/

FB: https://www.facebook.com/FundacjaKobietyMedycyny

LI: https://www.linkedin.com/company/fundacja-kobiety-medycyny/

Serdecznie zapraszamy!