Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Konteksty czasu: dialog naukowy o czasie w literaturze, filozofii i kulturze” (online)

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej “Konteksty czasu: dialog naukowy o czasie w literaturze, filozofii i kulturze”, która odbędzie się 15 grudnia 2023 r. w formie spotkania online.

Czas, jako jedno z najbardziej uniwersalnych i złożonych pojęć, od wieków stanowi inspirację zarówno dla badaczy literatury, filozofów, czy kulturoznawców. Jest wszechobecny w życiu człowieka, trudny do zdefiniowania, niekiedy mija szybko czasem wolno lub niepostrzeżenie. Dlatego też zapraszamy Państwa do udziału w Konferencji, której celem jest stworzenie platformy do dialogu i wymiany myśli pomiędzy uczestnikami reprezentującymi różne dziedziny naukowe. Pragniemy, aby uczestnicy Konferencji mieli możliwość dzielenia się swoimi badaniami, perspektywami i refleksjami na temat czasu ukazywanego w literaturze, definiowanego w filozofii i określanego w różny sposób przez różne kultury i społeczności.

Więcej informacji o Konferencji oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie: https://czas.fundacja-tygiel.pl/

Z poważaniem,
Komitet Organizacyjny