II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Choroby neurodegeneracyjne – objawy, diagnostyka, leczenie” (online)

Choroby neurodegeneracyjne stanowią ciągłe wyzwanie dla przedstawicieli nauk medycznych i całego społeczeństwa. Wieloczynnikowa etiologia dodatkowo utrudnia opracowanie satysfakcjonujących metod leczenia i prewencji. Z jednej strony badacze skupiają się na analizie markerów, procesów komórkowych i ich związku z procesami zwyrodnieniowymi, mechanizmie powstawania oraz zachodzenia zmian chorobowych. Z drugiej zaś badają bezpośredni wpływ poszczególnych związków chemicznych czy też czynników na rozwój choroby i łagodzenie objawów. Działania te sprawiają, że jesteśmy coraz bliżej celu.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Choroby neurodegeneracyjne – objawy, diagnostyka, leczenie”, przedstawienia prac badawczych i przeglądowych, podzielenia się wiedzą i doświadczeniem, a także wspólnej dyskusji. Wydarzenie odbędzie się 17 listopada w formie spotkania online.

Podczas wydarzenia Uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania wystąpień zaproszonych Gości Honorowych, przedstawienia własnych badań w formie wystąpienia ustnego lub/i posteru naukowego, a także wydania rozdziału w monografii naukowej.

Do udziału w konferencji zapraszamy studentów, doktorantów, pracowników naukowych oraz pracowników służby zdrowia. Wierzymy, że udział w tym wydarzeniu przyczyni się do powstania wielu nowych znajomości i będzie okazją do dyskusji na istotne tematy.

Liczymy na Państwa aktywny udział w wydarzeniu, a także wspólną wymianę doświadczeń i refleksji.

Szczegóły znajdą Państwo pod linkiem.

Z poważaniem,

Komitet Organizacyjny