II Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Choroby nowotworowe wyzwaniem dla nauk medycznych w XXI wieku ” (online)

Choroby nowotworowe stanowią wyzwanie dla naszego społeczeństwa. Choć w porównaniu do innych państw zachorowalność na choroby nowotworowe w Polsce nie jest wysoka to liczba osób chorych z roku na rok wzrasta, a śmiertelność u osób cierpiących na nowotwory złośliwe uważana jest za bardzo wysoką. Szansami na zmianę tego trendu jest nie tylko zwiększenie skuteczności i efektywności metod leczenia, ale również wzrost wykrywalności choroby na wczesnym etapie jej rozwoju. Osiągnięcie tego celu jest możliwe m.in. poprzez lepsze zrozumienie i pogłębienie wiedzy na temat chorób nowotworowych. Niewątpliwie ważne jest skuteczne leczenie wszystkich przypadków, niezależnie od zdiagnozowanego stadium zaawansowania. Pomimo wielu sukcesów na tym polu, konieczne jest ciągłe pogłębianie wiedzy, jak również poszukiwanie nowych i efektywnych sposobów leczenia.

Zapraszamy do udziału w konferencji poświęconej tematyce chorób nowotworowych. Podczas spotkania będziemy rozmawiać o przyczynach, diagnostyce, leczeniu, profilaktyce chorób nowotworowych, a także związanych z nimi aspektach psychologicznych i społecznych. Dynamiczny rozwój medycyny i nauk pokrewnych wpływa na znaczną poprawę jakości życia chorych i ich rodzin. Obiecujący jest również wzrost świadomości społeczeństwa na ten temat.

Do udziału w Konferencji zachęcamy naukowców, lekarzy, przedstawicieli firm oraz osoby zainteresowane tematyką chorób nowotworowych. Zapraszamy do prezentacji prac dotyczących najnowszych technologii i metod stosowanych w diagnostyce i leczeniu, kancerogenezy, substancji chemoprewencyjnych i leczniczych, opisu przypadków, psychologicznych i społecznych aspektów związanych z chorobami nowotworowymi itp.

Serdecznie zapraszamy!

Rejestracja uczestnictwa w Konferencji trwa do 1 czerwca 2021 roku.

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem.

Z poważaniem,
Komitet Organizacyjny