II Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Choroby Cywilizacyjne epidemią XXI w.” (Online)

Choroby cywilizacyjne, nazywane potocznie epidemią XXI wieku, odpowiadają według statystyk za 80% wszystkich zgonów na świecie. Do grona osób cierpiących na choroby krążenia, nowotworowe czy cukrzycę, należą nie tylko osoby starsze, a coraz częściej osoby w młodym wieku, w tym także dzieci. Skala tego zjawiska nasila się w krajach bardziej rozwiniętych.

Zapraszamy Państwa do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej “Choroby cywilizacyjne epidemią XXI wieku”, podczas której pochylimy się nad zagadnieniami związanymi z przyczynami i skutkami chorób cywilizacyjnych. Ostatnie dziesięciolecia, oprócz ogromnego postępu nauki i techniki, przyniosły też szereg  zagrożeń spowodowanych zmianą stylu życia społeczeństw. Zmniejszenie aktywności fizycznej, niezdrowe odżywianie, zanieczyszczenie środowiska, narastający stres to tylko niektóre czynniki, którym przypisuje się podstawy omawianych schorzeń. Wszechobecność ich występowania skłania nas do refleksji nad ich rolą, znaczeniem i przeciwdziałaniem w rozwijaniu się chorób cywilizacyjnych. Podczas Konferencji będziemy dyskutować nad przyczynami, a także nad możliwymi skutkami i rozwiązaniami zaistniałej sytuacji.

Jaki jest nasz wpływ na rozwój chorób cywilizacyjnych i w jaki sposób możemy się przed nimi uchronić? Jak dbać o zdrowie psychiczne? Dlaczego, pomimo rozwoju medycyny, nadal musimy mierzyć się z przewlekłymi skutkami chorób cywilizacyjnych? W jaki sposób diagnozować, aby dokładnie określić chorobę i zastosować skuteczne leczenie? I w końcu jakie działania profilaktyczne zastosować, aby ustrzec się przed chorobami cywilizacyjnymi? Podczas konferencji postaramy się przedyskutować te i inne nurtujące uczestników pytania oraz zastanowić się nad dalszą perspektywą zjawiska.

Wydarzenie ma na celu wymianę aktualnej wiedzy, dyskusję nad poruszaną problematyką, a także integrację środowiska naukowego. Zaproszenie do udziału w Wydarzeniu kierujemy do osób reprezentujących różne dziedziny nauki, takie jak: medycyna i nauki o zdrowiu, psychologia, pedagogika, ekonomia, prawo oraz ekologia, a także zajmujące się tematyką zdrowia i chorób.

Rejestracja uczestnictwa w Konferencji trwa do 17 czerwca 2021 roku.

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem.

Liczymy na Państwa aktywny udział w wydarzeniu, a także wspólną wymianę doświadczeń i refleksji.

Z poważaniem,
Komitet Organizacyjny