II Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Emocje – źródło, znaczenie, konsekwencje” (online)

Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej “Emocje – źródło, znaczenie, konsekwencje”, która odbędzie się 24 lutego 2022 roku. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną Konferencja przybierze formę online. Ze swojej strony pragniemy zapewnić wszystkim uczestnikom wydarzenia, członkom Komitetu Naukowego i Gościom Honorowym możliwość owocnej dyskusji, a także wzajemnej wymiany doświadczeń.

Emocje są subiektywnym stanem, z którym łączą się również doznania cielesne, reakcje mimiczne, myśli oraz zachowania. Towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów i stanowią ważną część codziennego doświadczenia, zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Każdy z nas ich doświadcza, czasem emocji przyjemnych, czasem wręcz przeciwnie. Emocje i uczucia mogą być związane ze strachem, złością, radością lub smutkiem. Są one potrzebne m.in. podczas podejmowania decyzji czy komunikacji i budowania relacji z innymi. Ponadto, motywują do działania i informują, że dzieje się w naszym życiu coś ważnego.

Zapraszamy Państwa do udziału w Konferencji, podczas której poruszymy zagadnienia dotyczące emocji. Celem wydarzenia będzie dyskusja, wymiana poglądów i prezentacja wyników badań związanych z psychologią oraz socjologią emocji. Do udziału zachęcamy studentów, doktorantów i pracowników naukowych zajmujących się rozpoznawaniem, wyrażaniem i rozumieniem emocji, a także ich regulacją oraz znaczeniem w różnorodnych kontekstach.

Liczymy na Państwa aktywny udział w wydarzeniu, a także wspólną wymianę doświadczeń i refleksji.

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem.

Z poważaniem,

Komitet Organizacyjny Konferencji