III Ogólnopolskie Sympozjum Medyczne „Problematyka chorób metabolicznych” (online)

Choroby metaboliczne stanowią wieloaspektowe zagadnienie obejmujące wszystkie schorzenia wynikające z zaburzeń przemian biochemicznych organizmu. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat częstość występowania wielu z nich znacząco wzrosła, stając się jednocześnie istotnym problemem epidemiologicznym. Powszechny charakter schorzeń metabolicznych sprawia, że ich skuteczne rozpoznanie i leczenie przestało być wyłączną domeną lekarzy. Obecnie terapią chorób metabolicznych zajmuje się szereg  specjalistów z różnych dziedzin nauki. Dzięki temu możliwe jest dokładne przeanalizowanie przyczyn i przebiegu tych schorzeń, a także poprawa procesu ich leczenia.

Celem Sympozjum jest zgromadzenie w jednym miejscu specjalistów naukowo zajmujących się chorobami metabolicznymi. Podczas wydarzenia będziemy poruszać tematy związane z diagnostyką i leczeniem wrodzonych oraz nabytych chorób metabolicznych, jak również innowacyjnymi terapiami schorzeń.

Do udziału w Sympozjum zapraszamy studentów, doktorantów, pracowników naukowych oraz lekarzy i specjalistów zajmujących się szeroko rozumianą problematyką chorób metabolicznych, a także osoby zainteresowane wyżej wymienioną tematyką.

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem.

Z poważaniem,
Komitet Organizacyjny