Szkolenie pt.: “Praktyczne zastosowanie Pythona w naukach przyrodniczych i medycznych – dla początkujących” (online)

Szanowni Państwo,

Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniu „Praktyczne zastosowanie Pythona w naukach przyrodniczych i medycznych – dla początkujących”, które odbędzie się w dniach: 16, 23 oraz 30 maja 2023 roku w formie online.

Szkolenie zostało przygotowane w formie trzech spotkań, które pozwolą na efektywne i intensywne poznanie podstaw składni Pythona oraz kilku podstawowych typów danych. Uczestnicy nauczą się korzystać z instrukcji pętli, stosować wbudowane funkcje służące do odczytu i zapisu danych w plikach tekstowych, a w końcu pobierać dane z arkuszy kalkulacyjnych Excela. Przećwiczą także kilka prostych, ale popularnych scenariuszy automatyzacji w pracy z dużymi zestawami danych, co może bezpośrednio wpłynąć na ich efektywność w codziennej pracy. Na koniec pozyskają wiedzę, dzięki której łatwiej będzie identyfikować i naprawiać błędy w kodzie, a także samodzielnie szukać przydatnych funkcji i rozwiązań.

Przed szkoleniem uczestnicy otrzymają instrukcje pozwalające na zainstalowanie na swoich komputerach języka Python w środowisku Windows 10 oraz innych niezbędnych narzędzi. Po szkoleniu, uczestnicy uzyskają dostęp do wszystkich materiałów wykorzystanych w jego trakcie, w tym do wszystkich slajdów oraz do opatrzonego wyczerpującymi komentarzami kodu źródłowego. Po każdym ze spotkań uczestnicy otrzymają dodatkowe zadania do samodzielnego wykonania w celu utrwalenia nabytej wiedzy i umiejętności.

Więcej informacji znajduje się pod linkiem.