Kurs pt.: “Praktyczne zastosowanie Pythona w naukach przyrodniczych dla początkujących – poziom 2” (online)

Szanowni Państwo,

Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL serdecznie zaprasza do udziału w kursie „Praktyczne zastosowanie Pythona w naukach przyrodniczych dla początkujących – poziom 2”, który odbędzie się w dniach: 4, 11 oraz 18 lipca 2023 roku w formie online.

Podczas kursu uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób wykorzystanie Pythona może przyczynić się do rozwoju ich badań naukowych. Naszym celem jest praktyczne pokazanie uczestnikom narzędzi, które pozwolą na usprawnienie ich pracy. 

Poziom zaawansowania: początkujący + 

Kurs jest skierowany do osób, które znają już podstawy Pythona i chciałyby podnieść swoje umiejętności (zalecana jest znajomość: definiowania zmiennych, podstawowych operacji na liczbach i łańcuchach znaków, listów, słowników, pętli for while, odczytu i zapisu prostych plików tekstowych).

Kurs został przygotowany w formie trzech spotkań, które pozwolą na efektywne i intensywne poznanie podstaw analizy danych z wykorzystaniem Pythona. 

Podczas kursu uczestnicy:

  • nauczą się budowania i wykorzystywania własnych funkcji,
  • poznają ciekawe operacje na arkuszach kalkulacyjnych, które można przeprowadzić z wykorzystaniem Pythona,
  • poznają bibliotekę matplotlib – popularny zestaw narzędzi do wizualizacji danych,
  • dowiedzą się, jak można wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji, aby przyspieszyć proces pisania zarówno prostego, jak i zaawansowanego kodu.

Więcej informacji znajduje się pod linkiem.