Szkolenie pt.: “Ochrona własności intelektualnej w pracy wykładowcy, promotora, naukowca i innowatora” (online)

Szanowni Państwo,

Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniu „Ochrona własności intelektualnej w pracy wykładowcy, promotora, naukowca i innowatora”, które odbędzie się 21 i 26 września 2023 roku w formie online.

Praca naukowa, dzięki swojej specyfice, umożliwia łączenie wielu ról. W każdej z nich naukowcy tworzą materiały będące przedmiotem zarówno ich własnej działalności i twórczości, ale także bazują na efektach pracy współpracowników czy studentów.

Z perspektywy prawnej, istotne jest na jakich obszarach i w jakich kontekstach badacze je wykorzystują – czy prowadzą zajęcia ze studentami, czy piszą teksty naukowe, prowadzą badania w ramach etatu na uczelni, czy może rozważają komercjalizację efektów swojej pracy. Powyższy kontekst wypływa na zakres dozwolonych działań i na wymogi, które trzeba spełnić, by zrealizować zamierzenia.

Ze względu na mnogość zagadnień i zróżnicowanie sytuacji, proponujemy udział w szkoleniu, którego przedmiotem będzie omówienie zagadnień z perspektywy prawa ochrony własności intelektualnej – szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem.