Szkolenie pt.: „Big Data – analiza danych i modelowanie z pakietem obliczeniowym R” (online)

Szanowni Państwo,

Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniu „Big Data – analiza danych i modelowanie z pakietem obliczeniowym R”, które odbędzie się 19-20 października 2023 roku w formie online.

Analiza danych ma kluczowe znaczenie w procesach decyzyjnych. Big Data pozwala nam na bardziej szczegółowe i głębsze spojrzenie na rozpatrywane zagadnienie. Z wykorzystaniem dostępnych mocy obliczeniowych komputerów, nowoczesnych metod oraz dedykowanego do analizy danych pakietu obliczeniowego R mamy możliwość holistycznego podejścia do różnorodnych zagadnień, począwszy od statystycznej analizy danych i modelowania ekonometrycznego, poprzez klasteryzację i prognozowanie, a na symulacjach komputerowych i metodach machine learning skończywszy.

Celem szkolenia jest prezentacja potencjału stojącego za analizą dużych zbiorów danych z użyciem pakietu obliczeniowego R oraz arkusza kalkulacyjnego. Dzięki dobranym przykładom uczestnicy szkolenia będą mogli wypracować umiejętności w zakresie podstawowej obsługi pakietu obliczeniowego R, poznać podstawowe podejścia do analizy dużych zbiorów danych, jak również zaznajomić się ze współczesnymi możliwościami i ograniczeniami automatyzacji, modelowania i sztucznej inteligencji.

Szkolenie adresowane jest przede wszystkim do osób, które mają już wiedzę na temat klasycznych podejść analizy i modelowania, ale chciałyby rozszerzyć swoje kwalifikacje o specyfikę podejścia z obszaru Big Data, jak również zapoznać się z możliwościami pakietu obliczeniowego R w obrębie ogólnie pojętej analizy danych. Z powodzeniem mogą ze szkolenia również skorzystać osoby nie posiadające doświadczenia w modelowaniu danych.

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem.