Warsztat pt.: „Systemy dostarczania leków – projektowanie i zastosowanie rozwiązań z wykorzystaniem nanotechnologii”

Szanowni Państwo,

Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL serdecznie zaprasza do udziału w warsztacie „Systemy dostarczania leków – projektowanie i zastosowanie rozwiązań z wykorzystaniem nanotechnologii”, które odbędzie się w dniach 22 i 29 lutego 2024 roku w formie online.

Warsztat obejmuje wykorzystanie nanocząstek w systemach efektywnego dostarczania leków. W szczególności omówione zostaną różne klasy nanocząstek i ich zastosowanie w dostarczaniu leków, w tym koncepcje:

1. wewnętrznie i zewnętrznie wyzwalanego uwalniania leków;
2. ukierunkowanego dostarczania leków;
3. nanocząstek i terapii multimodalnej.

W trakcie warsztatu omówione zostanie również wykorzystanie zewnątrzkomórkowych pęcherzyków do dostarczania leków, a także niektóre metody charakteryzacji nanocząstek. Spotkanie umożliwi uczestnikom zaprojektowanie hipotetycznych systemów dostarczania leków i ich omówienie.

Warsztat polecany jest pracownikom naukowym i badaczom (zarówno ze środowiska akademickiego, jak i z przemysłu), którzy są zainteresowani poszerzeniem swojej wiedzy w zakresie dostarczania leków, nanomedycyny, biotechnologii oraz bioprzetwórstwa, farmacji i kosmetologii.

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem.