Szkolenie pt.: „Python w analizie i obróbce danych naukowych – kurs podstawowy”

Szanowni Państwo,

Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniu Python w analizie i obróbce danych naukowych – kurs podstawowy, które odbędzie się w dniach 7 i 14 czerwca 2024 roku oraz 8 i 15 czerwca 2024 roku w formie online.

Python jest relatywnie prostym językiem programowania zapewniającym jednocześnie wiele możliwości aplikacyjnych. Szereg prac badawczych związanych z obróbką i analizą danych, wynikających z badań naukowych, może zostać zautomatyzowany lub usprawniony poprzez wykorzystanie podstawowych zastosowań Pythona. Jest on językiem wysokiego poziomu, a więc pozwala szybko programować zadania, które w innych językach wymagałyby dłuższego kodu. 

W ramach kursu zostaną przedstawione aplikacyjne i możliwe do implementacji w pracy naukowej rozwiązania pozwalające obrabiać, analizować, wizualizować (np. poprzez wykresy, schematy) i dopasowywać do modeli dane pochodzące z prac naukowych. Celem kursu jest podniesienie kompetencji w zakresie aplikacyjnego wykorzystania języka Python w zakresie analizy i obróbki danych.

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem.