Szkolenie pt.: „Chromatografia gazowa sprzężona ze spektrometrią mas – metody analityczne w praktyce” (online)

Szanowni Państwo,

Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniu „Chromatografia gazowa sprzężona ze spektrometrią mas – metody analityczne w praktyce” (prowadzący: dr hab. inż. Jacek Łyczko, prof. UPWr), które odbędzie się 27 września 2024 roku w formie online.

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy, przygotowaliśmy szkolenie, będące praktycznym przewodnikiem po chromatografii gazowej sprzężonej ze spektrometrią mas (GC-MS). Treści przedstawione na szkoleniu będą skoncentrowane wokół praktycznych aspektów pracy z aparatem GC-MS oraz projektowaniu i przeprowadzaniu analiz. W trakcie kursu, Uczestniczki i Uczestnicy zostaną zapoznani z podstawowymi pojęciami związanymi z aparaturą, teorią chromatografii, analizą jakościową i ilościową oraz metodami analitycznymi. Dodatkowo w trakcie szkolenia uczestnicy będą opracowywali w grupach metody analityczne dla indywidualnych case study, dzięki czemu zdobyta wiedza i umiejętności będą mogły być wykorzystane w codziennej pracy.

Celem szkolenia jest zbudowanie podstaw do samodzielnego obsługiwania aparatury i projektowania rzeczywistych metod analitycznych.

Szkolenie przeznaczone jest dla osób zainteresowanych analizą związków lotnych, szczególnie pochodzących z żywności i innych matryc naturalnych. Treści zawarte w szkoleniu będą użyteczne zarówno w badaniach akademickich, jak i oznaczeniach w przemyśle.

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem.