Szkolenie pt.: „Indukowane pluripotencjalne komórki macierzyste (iPSCs) – przewodnik praktyczny i możliwości aplikacyjne” (online)

Szanowni Państwo,

Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniu Indukowane pluripotencjalne komórki macierzyste (iPSCs) – przewodnik praktyczny i możliwości aplikacyjne” (prowadząca: dr Sylwia Bobis-Wozowicz), które odbędzie się w dniach 17 i 24 października 2024 roku w formie online.

Zapraszamy do uczestnictwa w specjalistycznym szkoleniu poświęconemu tematyce indukowanych pluripotencjalnych komórek macierzystych (iPSCs) i ich wykorzystaniu w badaniach naukowych. Komórki iPSCs stanowią rewolucyjne narzędzie biotechnologiczne, dające szerokie możliwości zarówno w badaniach podstawowych, jak i aplikacyjnych.

Bazując na technologii iPSC, można pozyskać cenny materiał pochodzący od konkretnego dawcy lub pacjenta dotkniętego określoną chorobą. Co więcej, takie komórki można zróżnicować w pożądaną linię komórkową – np. neurony lub kardiomiocyty i wykorzystać jako platformę do testowania nowych leków, analiz toksykologicznych lub innych badań molekularnych i funkcjonalnych. Komórki te dają również nadzieję na potencjalne aplikacje medyczne, np. w naprawie uszkodzonych tkanek.
Uczestnicy szkolenia będą mieli okazję poznać kluczowe aspekty pracy z komórkami iPSCs, w tym zagadnieniami dotyczącymi hodowli, reprogramowania i różnicowania tych komórek. Szkolenie wsparte będzie prezentacją konkretnych protokołów i przykładów wykorzystania tych komórek jako modeli do badań chorób genetycznych i cywilizacyjnych.

W formularzu zgłoszeniowym znajdują się pytania do uczestników, a udzielone odpowiedzi posłużą w dostosowaniu omawianego zakresu szkolenia.

Szkolenie skierowane jest do pracowników naukowych i doktorantów pragnących pogłębić swoją wiedzę z zakresu wykorzystania komórek iPSCs w badaniach naukowych oraz chcących poszerzyć warsztat badawczy o techniki i protokoły dedykowane do pracy z tymi komórkami. 

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem.